A hajrában fordított a Chelsea; Burnleyben égett meg a Liverpool

2016.08.20. 15:50
Diego Costa (középen, fehérben) ismét győztes gólt lőtt (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 2. fordulójában a Chelsea az utolsó tíz percben fordított a Watford otthonában. A Burnley hazai pályán egy félidő alatt elintézte a Liverpoolt, a Tottenham pedig – a „kékekhez” hasonlóan – az utolsó tíz percben harcolta ki a győzelmet.

WATFORD–CHELSEA

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Antonio Conte, a Chelsea nyáron kinevezett menedzsere mindössze egy helyen – ott is csak kényszerűségből, hiszen Willian kisebb sérülést szedett össze a héten – változtatott a nyitányon a West Ham Unitedet legyőző kezdőjén, így a Courtois – Ivanovics, Cahill, Terry, Azpilicueta – Kanté – Pedro, Oscar, Matics, E. Hazard – Diego Costa tizenegyet küldte pályára a Watford ellen, amelyből még hiányzott a két friss igazolás, a Juventustól kölcsönbe érkező Roberto Pereyra és a Tottenhamben is megforduló, de a Sunderlandtől szerződtetett Younes Kaboul.

A mérkőzés első félideje meglehetősen eseménytelenül zajlott, egyik csapat sem tudott helyzeteket kialakítani, így a kapusoknak csak elvétve kellett játékba avatkozniuk.

A második félidő is hasonlóan kezdődött, a Chelsea nem tudta felpörgetni a játék iramát, ennek ellenére némileg váratlanul, az 55. percben megszerezte a vezetést a hazai alakulat. Étienne Capoue mellel átvette Guedioura mindenki feje felett átszálló beadását, majd egy pattanás után külsővel a jobb felső sarokba bombázott tizenöt méterről, esélyt sem hagyva Courtois-nak (1–0).

A gól után rövid időn belül kihasználta mindhárom cserelehetőségét Conte, sorrendben Victor Mosest, Michy Batshuayit és Cesc Fabregast küldte a pályára. A olasz menedzser húzása pedig ismét bejött: Batshuayi múlt héten gólpasszt adott, ezúttal pedig egyenlített. A 80. percben Eden Hazard távoli lövése kipattant Heurelho Gomesről, a belga csatár pedig közelről a hálóba passzolta a labdát (1–1).

Az egyenlítő találat után tovább nyomott a Chelsea, és a 87. percben összejött neki a fordítás: Fabregas mesteri indításából Diego Costa Gomes mellett közelről a hálóba lőtte a labdát (1–2). A ráadásban Batshuayi még megzörgette a lécet, így a Chelsea 2–1-re győzött, és megszerezte második győzelmét a bajnokságban.

BURNLEY–LIVERPOOL

Az Arsenal elleni 4–3-as győzelmet követően ismét idegenbe látogatott a Liverpool, igaz, ezúttal papíron könnyebb ellenfél, a Burnley várt rá. Az a Burnley, amely a két csapat eddigi négy Premier League mérkőzésén még csak gólt sem lőtt a Liverpoolnak, és mind a négy meccsen vereséget szenvedett.

Ennek ellenére a hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, már a második percben megszerezték a vezetést. Nathaniel Clyne eladott labdájára csapott le Andre Gray, Sam Vokeshoz passzolt, aki lefordult védőjéről, majd 17 méterről a rövid sarokba lőtt (1–0). A walesi válogatott támadó 28. Premier League-mérkőzésén az első gólját szerezte.

A 31. percben megduplázta előnyét a Burnley: kontratámadás végén a labda az első találatnál gólpasszt jegyző Grayhez került, aki két szép cselt követően ballal a hosszú alsóba lőtt. 2–0

A Liverpool óriási mezőnyfölényben játszott az első félidőben, a kaput azonban 14 próbálkozásból mindössze két alkalommal találta el. A Burnley rendkívül szervezetten védekezett, elöl pedig mindkét gólszerzési lehetőségét gólra váltotta. Az 52. percben kellett először igazán nagyot védenie Tom Heatonnek, Roberto Firmino távoli lövésénél kellett résen lennie.

A folytatásban még inkább átvette az irányítást Jürgen Klopp csapata, a kapura viszont továbbra sem volt igazán veszélyes, hiába küldte be a német szakember Divock Origit.

A Burnley megszerezte első szezonbeli győzelmét, a Liverpool nem tudta megismételni az Arsenal ellen mutatott teljesítményét.

A TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEKEN

A 83. percben döntötte el a Crystal Palace elleni mérkőzést a Tottenham, amely Victor Wanyama góljával nyert a londoni rivális ellen. Hiába vezetett a West Brom az Everton ellen, a liverpooliak Kevin Mirallas és Gareth Barry góljával fordítani tudtak. Második bajnokiját is megnyerte a Hull City, a „tigrisek" a Leicester után a Swansea-t is legyőzték.

Wanyama gólja

ANGOL PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ
Watford–Chelsea 1–2
(Capoue 55., ill. Batshuayi 80., D. Costa 87.)
Burnley–Liverpool 2–0 (Vokes 2., Gray 37.)
Swansea–Hull City 0–2 (Maloney 79., Hernandez 92.)
Tottenham–Crystal Palace 1–0 (Wanyama 83.)
West Bromwich–Everton 1–2 (McAuley 9., ill. Mirallas 45+2., Barry 60.)
KORÁBBAN
Manchester United–Southampton 2–0 (Ibrahimovic 36., 52. – a másodikat 11-esből)
Stoke City–Manchester City 1–4 (Krkic 49. – 11-esből, ill. Agüero 27., 36. – az elsőt 11-esből, Nolito 86., 95.)