PL: ezúttal minden „kloppolt”, rangadót nyert a Liverpool

2017.02.11. 20:29
Sadio Mané volt a Liverpool nyerőembere (Fotó: AFP)
A Liverpool a duplázó Sadio Mané vezérletével 2–0-ra legyőzte a Tottenhamet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 25. fordulójának szombati rangadóján.

A mérkőzést megelőzően egyetlen sikert tudott felmutatni Jürgen Klopp együttese 2017-ben – azt is a negyedosztályú Plymouth elleni FA-kupa-mérkőzésen. Ennek ellenére sem a stabil szezont futó Tottenham számított a mérkőzés esélyesének, hiszen a londoniak pocsék anfieldi mérleggel rendelkeznek a Premier League-ben: 24 látogatásukból 15-ször vesztesen távoztak, és mindössze kétszer tudtak nyerni.

És ha ez nem lett volna elég, a Liverpool rendesen felszívta magát a szombati rangadóra, ennek pedig már a 16. percben meglett az eredménye. Georginio Wijnaldum pazar indítása után Saido Mané lépett ki ziccerben, és még estében átemelte Hugo Llorist, megszerezve a vezetést csapatának (1–0).

Nem telt el sok idő, egészen pontosan csak 138 másodperc, és már kétgólos liverpooli előny virított az eredményjelzőn. Eric Dier eladott labdája után a hazaiak szépen alakították ki a lövőhelyzetet Adam Lallana számára. Az angol középpályás, majd Roberto Firmino lövését még bravúrral védte Lloris, az ötös környékén ólálkodó Mané azonban közelről a kapuba bombázott (2–0).

A szenegáli támadó nevéhez fűződik a Premier League történetének leggyorsabb mesterhármasa (2 perc 56 másodperc alatt az Aston Villa ellen, még a Southampton játékosaként), és bár ez a rekord ezúttal nem forgott veszélyben, nem sokkal második találata után a harmadikat is megszerezhette volna.

Nem sikerült neki, de a második félidőben egyik csapatnak sem akadt igazán nagy lehetősége, így a Liverpool könnyedén tartotta otthon a nagyon fontos három pontot, megszakítva rossz sorozatát a bajnokságban.

A játéknap korábbi mérkőzéseiről ide kattintva olvashat.

ANGOL PREMIER LEAGUE
25. FORDULÓ
Liverpool–Tottenham Hotspur 2–0 (Mané 16., 18.)
KORÁBBAN
Arsenal–Hull City 2–0 (A. Sánchez 34., 93. – a másodikat 11-esből)
Manchester United–Watford 2–0 (Mata 32., Martial 60.)
Middlesbrough–Everton0–0

Stoke City–Crystal Palace 1–0 (Allen 67.)
Sunderland–Southampton 0–4 (Gabbiadini 30., 45., Denayer 89. – öngól, Long 92.)
West Ham United–West Bromwich Albion 2–2 (Feguli 63., Lanzini 87., ill. Chadli 6., McAuley 94.)