Ismét nagy esélyt szalasztott el a Chelsea

2015.03.15. 14:25
A tizenegyest kiharcoló Mané igyekszik bajt keverni a Chelsea kapuja előtt. Ez mellé ment, de csapata ponttal távozott (Fotó: Action Images)
Hiába került Diego Costa találatával gyorsan előnybe Londonban a Chelsea a Southampton ellen, Dusan Tadics hamarosan egalizált, majd a számos helyzet ellenére újabb gól már nem született a Premier League 29. fordulójában rendezett mérkőzésen.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
29. FORDULÓ

Chelsea–Southampton 1–1 (D. Costa 11., ill. Tadics 19. – 11-esből)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Alaposan feldicsérte a Chelsea-t a Southampton menedzsere, Ronald Koeman (José Mourinho pedig szokása szerint saját magát emelte az egekbe a bajnoki előtt), de egyáltalán nem kishitűen futballoztak a „szentek" Londonban. Pedig korán hátrányba kerültek Diego Costa remekbe szabott fejes gólja után (1–0), ám percek alatt két helyzetet is teremtettek az ihletett formában védő Thibaut Courtois kapuja előtt, majd egyenlítettek is: Dusan Tadics kis szerencsével értékesítette a Sadio Mané által kiharcolt büntetőt (1–1).

Nem álltak vissza ezt követően védekezni a vendégek, de hiába alakítottak ki több gólhelyzetet is, a belga kapus rendre kifogott rajtuk. Az első félidőben a Chelsea nem tudott már egyetlen ziccert sem kidolgozni (igaz, amikor Tadics a 16-oson belül felrúgta az első gólpasszt adó Braniszlav Ivanovicsot, azért 11-es járt volna), ellenben sokkal veszélyesebben futballozott a pihenőt követően, és akadt már dolga a látogatók kapusának, Fraser Forsternek is – aki helyett egy alkalommal a kapufa mentett.

Mourinho a hajrára bevetette a Loic Rémy, Juan Cuadrado kettőst, és elkeseredetten hajtott legénysége a győztes gólért, de John Terry két ziccert is elpuskázott, Rémy pedig a kapusba lőtt az ötös elől tiszta helyzetből.

Ha szerencsével is, de pontot szerzett a Southampton a bajnokság legnagyobb esélyesének otthonában – kezdhetik lassan levetkőzni kishitűségüket Koemanék.