PL: Balotelli döntött! Első gólja 3 pontot ért a Tottenham ellen

2015.02.10. 22:54
Küzdött a Spurs, de pont nélkül távozott az Anfieldről (Fotó: Reuters)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 25. fordulójában a Liverpool hazai pályán Mario Balotelli hajrában szerzett találatával 3–2-re legyőzte a Tottenham Hotspurt, amelyet a tabellán így egy pontra megközelített.
Simának induló, de kínkeserves Arsenal-győzelem
AZ ARSENAL–LEICESTER CITY TALÁLKOZÓRÓL ITT OLVASHAT BŐVEBBEN»

Az Anfield Roadon legutóbb 2014 novemberében vereséget szenvedő Pool most is kiélvezte a „Never Walk Alone"-tól zengő hazai pálya előnyét, és már az első negyedóra végén előnybe került. A Benficától szerződtetett Lazar Markovics nézelődött középen, majd megcélozta az alsó sarkot. Nem volt igazán erős a lökete, de pont Hugo Lloris előtt pattant fel a labda, amely így elsuhant a francia mellett (1–0).

Ha hátrányban a Spurs, jön a „sarkantyús hős”, Harry Kane! Alig több mint tíz perccel a liverpooli gól után kiegyenlített a Tottenham, a gólt pedig ki más szerezhette volna, mint Harry Kane? Egy kis egyérintőzés után a tizenhatos vonalán kapta a labdát a még mindig csak 21 esztendős, a Real Madrid által is figyelt angol csatár, aki Mignolet lábai között passzolt a kapu közepébe (1–1).

Tizenöt találkozó, tizenkét gól – ez most Kane mérlege, ráadásul a támadó beérte Lionel Messit. Mindkét klasszis nyolc gólt szerzett 2015-ben, ezzel pedig maguk mögé utasították az európai topligák összes játékosát ebben a naptári évben.

Jött a „szokásos” Kane-gól (Fotó: Reuters)

A szünet előtt Daniel Sturridge ugrasztotta talpra a közönséget egy elképesztő sarkazással, ám a próbálkozása gólt nem ért, a labda a kapufán csattant.

A fordulás után is Sturridge-ról szólt a meccs: az angol csatár Rose mellett esett nagyot, a játékvezető pedig azonnal a tizenegyespontra mutatott. A labda mögé Steven Gerrard állt, és bár Lloris eltalálta az irányt, a liverpooli ikon lövése könyörtelenül a felső sarokba csavarodott (2–1). Ez volt a 101. liverpooli büntetőgól a PL-ben – ebben minden együttesnél jobb a Pool.

Az egyenlítésre most sem kellett sokat várni, egy szabadrúgás és egy Mignolet-védés után Eriksen maradt a labdával a lábán a bal oldalon, tekert is azonnal középre, bent pedig az ötösön Skrtellel harcoló Moussa Dembélé lábáról valahogy utat talált a kapuba a labda (2–2).

A hajrában Sturridge kis híján összehozott a Poolnak egy újabb büntetőt, ám a játékvezető Dier belépőjét szabályosnak látta, így nem fújt a sípjába, jött viszont a 74. percben csereként beálló Mario Balotelli!

Balotelli lecsapott (Fotó: Reuters)

A rengeteget kritizált olasz csatár Lallana tökéletes centerezése után a londoni védőket megelőzve három méterről belsőzött a kapu közepébe (3–2), ezzel eldöntve a találkozót! Balotelli megszerezte tehát első PL-találatát a Liverpool mezében, 48. kapura lövését váltotta gólra.

A mérkőzés gólösszefoglalója

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
25. FORDULÓ

Liverpool–Tottenham 3–2 (Markovics 15., Gerrard 53. – 11-esből, Balotelli 83., ill. Kane 26., Dembélé 61.)