Az Arsenal szétzúzta a szárnyaszegett Newcastle-t

2014.12.13. 18:26
Giroud (jobbra) és Cazorla is duplázott a mérkőzésen (Fotó: Reuters)
Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 16. fordulójában az Arsenal hazai pályán rendkívül könnyedén, 4–1-re megverte a meccs előtt vele azonos pontszámmal álló Newcastle-t. Giroud és Cazorla egyaránt duplázott.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
16. FORDULÓ
ARSENAL–NEWCASTLE 4–1 (Giroud 15., 58., Cazorla 54., 88. – a másodikat 11-esből, ill. Pérez 63.)

A találkozó előtt a két csapat azonos pontszámmal állt a hatodik és a hetedik helyen, de a vendég Newcastle nem arról híres, hogy győzni járna az Arsenal stadionjába. Nagyon nem...

Ennek megfelelően is kezdődött a mérkőzés, rögtön az elején igyekezett tudatosítani a londoni csapat, hogy ki az úr a háznál. Előbb a 8. percben egy kapufa jelezte, hogy rossz napja lesz ma a vendégeknek, majd a 15. percben már egy gól szomorította őket.

Giroud adta ki jobbra a labdát Alexis Sáncheznek, a francia csatár futott is a tizenhatoson belülre, mert tudta, hogy érkezni fog a beadás. Giroud nagyon magasra ugrott, és kiválóan fejelt a bal felső sarokba. 1–0

Nem állt le az Arsenal, újabb és újabb helyzeteket alakított ki a vendégek kapuja előtt, de sorra elpuskázta a lehetőségeket. A vendégek csupán egyetlen lehetőséget tudtak teremteni, de akkor majdnem egyenlítettek Cissé révén.

A második félidőben gyorsan háromgólos előnyre tett szert a londoni csapat. Előbb az 54. percben Alexis Sánchez vette észre, hogy remekül mozdul be Cazorla, adta is a labdát, a spanyol válogatott játékos betört a tizenhatoson belülre, kissé balra sodródott, és hiába igyekezett zárni a szöget Alnwick, szép mozdulattal a hosszú sarokba emelt. 2–0

Még szinte fel sem ocsúdott a Newcastle, és az 58. percben már bent is volt a harmadik. Bellerín kapott labdát a jobb oldalon, laposan középre játszott, ahol Giroud épphogy csak beletette a lábát a labdába, amely a kapu bal oldalában kötött ki. 3–0

Néhány perc múlva váratlanul szépített a Newcastle. Colback szabadrúgása magasan ívelődött az Arsenal tizenhatosán belülre, Ayoze Pérez reagált a leggyorsabban, és 9 méterről a hálóba csúsztatott. 3–1

És még ezzel sem volt vége, mert a 88. percben Cazorla kiváló ütemben indította Welbecket, akit Dammitt elgázolt a tizenhatoson belül. Tizenegyes. A büntetőt Cazorla végezte el, és a jobbra mozduló Alnwicket becsapva panenkás tizenegyest emelt a kapu közepébe. 4–1

Az igen gyenge teljesítményt bemutató Newcastle lényegében örülhetett, hogy ennyivel megúszta, az Arsenal pedig pontszámban befogta az előtte álló, ebben a fordulóban vereséget szenvedő Southamptont.