Nehezen, de behúzta az Arsenal a CP elleni meccset

2014.08.16. 18:31
Santi Cazorla cselezget, az Arsenal hátrányból nyert (Fotó: Reuters)
Az angol labdarúgó-bajnokság nyitó fordulójában a Community Shield-győztes Arsenal a Crystal Palace-t fogadta, és bár jóval többet birtokolta a labdát, csak nehezen, Ramsey utolsó percekben szerzett góljával tudott nyerni.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
1. FORDULÓ

Arsenal–Crystal Palace 2–1 (1–1)
London, Emirates Stadium, 59 962 néző. Vezette: Jonathan Moss.
Arsenal: Szczesny – Debuchy, Chambers, Koscielny, Gibbs (Monreal, 53.) – Arteta, Wilshere (Oxlade-Chamberlain, 69.) – Sánchez, Ramsey, Cazorla – Sanogo (Giroud, 62.). Vezetőedző: Arséne Wenger
Crystal Palace: Speroni – Kelly, Dann, Hangeland, Ward –Puncheon, Jedinak, Samah, Ledley, Bolasie (O'Keefe, 91.) – Campbell (Gayle, 85.). Vezetőedző: Tony Pulis
Gólszerző: Koscielny (45+1.), Ramsey (91.), ill. Hangeland (34.)
Kiállítva: Puncheon (89.)

KORÁBBAN
Leicester City–Everton 2–2 (Ulloa 22., Wood 86., ill. McGeady 20., Naismith 45.)
QPR–Hull City 0–1 (Chester 52.)
Stoke City–Aston Villa 0–1 (Weimann 50.)
West Brom–Sunderland 2–2 (Berahino 42. – 11-esből, 74., ill. Cattermole 5., Larsson 85.)
West Ham United–Tottenham 0–1 (Dier 93.)
Manchester United–Swansea 1–2 (Rooney 53., ill. Ki Szung Jong 28., Sigurdsson 72.)

Bizakodó volt a hangulat az Arsenalnál, hiszen a szurkolók abban reménykednek, hogy idén is trófeák érkeznek a csapathoz. Arséne Wenger kipihenten, lendületesen ült a kispadra, úgy látszik, a májusi FA-kupa megnyerése jó hatással volt rá is. Arról nem beszélve, hogy a csapat a Community Shieldet, azaz az angol Szuperkupát is megkaparintotta a Manchester City ellen.

Ráadásul az új igazolások is éles versenyhelyzetet teremtettek a csapaton belül, ami nem ment az öltözői hangulat rovására. Tehát a meccset és az egész bajnokságot is a lehető legjobb előjelekkel várták az Ágyúsok.

És úgy is kezdtek, hogy esélyt sem adnak a vendégeknek. Az első húsz percben egészen nyomasztó volt az Arsenal fölénye. A Crystal Palace alig-alig tudott átjönni a felezővonalon. A hazaiak azonban mindent kihagytak, így fellélegezhettek a vendégek. Aztán, ahogy az már a futballban lenni szokott, egyetlen kihagyás is elég volt, hogy hátrányba kerüljön az Arsenal.

A 34. percben egy jobb oldali szöglet után nem figyelt rendesen a hazaiak védelme, és Hangeland 4 méterről csúsztatott az Arsenal kapujának jobb oldalába. 0–1

A gól megfogta az Arsenalt, hiszen addig semmilyen jel nem utalt arra, hogy a vendégek akár kapura is tudnak lőni. Az elfogódottság csak az utolsó öt percre oldódott, ekkor már többször is veszélyeztettek, de az egyenlítés csak a hosszabbítás első percében sikerült. Bal oldali szabadrúgás után ívelődött a labda a Crystal Palace kapuja elé, Koscielnyről megfeledkeztek a vendégvédők, ő pedig 6 méterről a jobb sarokba csúsztatott. 1–1

A második félidő kicsit hektikusan indult, hiszen felváltva vezettek támadást a csapatok, de mindez mit sem ért, hiszen a kapuk nem forogtak veszélyben. Ahogy múlt a második félidő, úgy lett egyre laposabb a játék. Nagy volt az iram, de rengeteg a hiba, az eladott labda.

Wenger cserékkel igyekezett frissíteni, de a frissítések sem hozták meg a vágyott eredményt. A Crystal Palace védelméről úgy jöttek le a labdák, mintha falnak rugdosták volna őket a hazaiak.

A 70. percben nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt az Arsenal, de megfelelő összjáték híján még helyzetbe sem tudtak kerülni. Ennek ellenére nagy volt a nyomás a vendégeken, akik a szabálytalanságoktól sem riadtak vissza, ha arra volt szükség, és foggal-körömmel harcoltak az egy pont megtartásáért.

Úgy tűnt, hogy elképzelésüket siker koronázza, de az utolsó percben kiállították a vendégektől Puncheont, majd a hosszabbítás első percében a jobb oldalról jött a beadás, Giroud lefejelte, éppen Debuchy elé, akinek a közeli lövését bravúrral védte Speroni, csakhogy a kipattanó az ötösön ólálkodó Ramsey elé pattant, aki a hálóba továbbított. 2–1

Kiszenvedte az Arsenal, de ez a három pont még nagyon jól jöhet a végelszámolásnál…

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

95. perc: Vége a mérkőzésnek. Kiszenvedte a győzelmet az Arsenal. 2–1
95. perc:
Bal oldali Crystal Palace-szöglet után Szczesny kiejtette a labdát, de szabálytalanul támadta a lengyel kapust Samah, jöhetett az Arsenal.
91. perc: GÓÓÓÓL! VEZET AZ ARSENAL!
Jobb oldalról jött a beadás, Giroud lefejelte, éppen Debuchy elé, akinek a közeli lövését bravúrral védte Speroni, csakhogy a kipattanó az ötösön ólálkodó Ramsey elé pattant, aki a hálóba továbbított. 2–1
89. perc: Megfogyatkozott a Crystal Palace. Puncheont
küldte ki a bíró második sárga lappal. Ezúttal egy elkésett becsúszás után.
85. perc:
Cseréltek a vendégek, Campbell helyett Gayle érkezett.
84. perc: Giroud
szerzett labdát a tizenhatoson belül, majd egészen éles szögből igyekezett gólt szerezni, de a labda elgurult Speroni kapuja előtt.
77. perc: Kelly
kapott sárga lapot, mert felrúgta Sánchezt.
75. perc: Dann
megsérült, Delaney állt be a helyére.
71. perc:
Felpörgette a játékot az Arsenal. Ezúttal Ramsay lőtt távolról, de Speroninak ez nem okozott gondot.
69. perc: Wilshere-nek
már véget ért a meccs, mert Oxlade-Chamberlain váltotta.
69. perc: Sánchez
lőhetett 19 méterről, de a gyenge löketet könnyen fogta Speroni.
68. perc: Samah
lépett oda keményen Wilshere-nek, sárgát kapott a Crystal Palace játékosa.
65. perc: Cazorla
adott kiváló labdát Monrealnak, csakhogy Dann az utolsó pillanatban kirúgta előle a labdát.
62. perc: Sanogónak
nem nagyon ment ma, Giroud állt be a helyére.
60. perc: Cazorla
kapott sárga lapot, mert hátulról felvágta Ledleyt.
57. perc:
Gyors Crystal Palace-kontra után Pucheon kétszer is lőhetett, előbb a labdája lepattant egy védőről, majd röviddel később Szczesny védett könnyedén.
53. perc:
Cserélt az Arsenal, Gibbs helyett Monreal érkezett.
48. perc: Puncheon
kapott sárga lapot.
48. perc:
Szöglethez jutott a Crystal Palace. Ezúttal is remekül érkezett a labda, Samah bele is fejelt, de ezúttal a védők mentettek.
46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45+3. perc: Vége az első félidőben, egyelőre nincs döntés. 1–1
45+1. perc: GÓÓÓÓL! Egyenlített az Arsenal! Bal oldali szabadrúgás után ívelődött a labda a CP kapuja elé, Koscielnyről megfeledkeztek a vendégvédők, ő pedig hat méterről a jobb sarokba csúsztatott. 1–1
44. perc:
A meccs első sárga lapját Chambers kapta, mert két kézzel húzta vissza Campbellt.
Ez bizony hideg zuhany volt, mert eddig a háló szinte feltörte a vendégek hátát…
37. perc: Cazorla
lőhetett 18 méterről de szögletre pattant a labda egy védőről.
34. perc: GÓÓÓÓL! Vezet a Crystal Palace! Jobb oldalról érkezett a szöglet, amelyet nem vett túl komolyan a hazaiak védelme, és Hangeland 4 méterről csúsztatott az Arsenal kapujának jobb oldalába. 0–1
34. perc: Szczesny
szabadított fel röviden, miután messze kifutott egy indításra. Samah csapott le a labdára, és ha Koscielny nem ment a tizenhatoson belül, nagyobb baj is lehetett volna.
29. perc: Wilshere
ravasz lövése surrant 18 méterről a Crystal Palace kapujának jobb alsó sarka felé, de Speroni szögletre ütötte a labdát.
26. perc: Sanogo lőhetett a tizenhatos előteréből, de a löket nem találta el a kaput.
20. perc:
Jelentősen esett az iram, a vendégek kibírták a nagy rohamokat…
15. perc:
Bal oldali Arsenal-szöglet után Sanogo vette le a labdát akrobatikus mozdulattal, de éppen Kelly elé, aki felszabadított.
13. perc:
Hoppá! Egy lövés a vendégektől… Puncheon lövését fogta biztosan Szczesny.
80 százalékban az Arsenalnál van a labda. Nem könnyű a Crystal Palace védőinek…

9. perc:
Óriási az Arsenal nyomása. Ramsey lőhetett 17 méterről, de Jedinak bevetődött a labda útjába.
7. perc: Wilshere
remek labdát adott Ramseynek, aki a tizenhatoson belül elesett Dann mellett, de a bíró lazán továbbot intett.
6. perc: Cazorla
maradt egy kicsit a földön, miután Samahhal ütközött a levegőben.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.