Norwichban megbukott az MU „hátrányból nyerünk” taktikája

2012.11.17. 20:35
A Premier League 13. fordulójában a Manchester United 1–0-s vereséget szenvedett a Norwich City otthonában. A „vörös ördögök” öt nyertes bajnoki után kaptak ki újra, vesztüket Anthony Pilkington okozta 60. percben szerzett fejes góljával. A „vörös ördögök” támadójátéka Wayne Rooney hiányában halvány volt, így ezúttal nem tudta kisegíteni a védelmet.

Anthony Pilkington jól játszott, és győztes gólt szerzett az MU ellen (Fotó: Reuters)

A United Wayne Rooney és David de Gea nélkül lépett pályára: a támadó mandulagyulladása miatt nem játszhatott (Alex Ferguson szerint a keddi BL-meccsen már bevethető lesz), míg a kapust a fogorvos tartotta távol a meccstől, mivel begyulladt két foga. Az MU-ban így természetesen Anders Lindegaard kapott helyet a kapuban, elöl pedig ezúttal az elmúlt hetekben játéklehetősége esetén rendre remeklő Javier Hernández is a kezdőben találta magát, akárcsak Chris Smalling: a sérüléséből nemrégiben felépülő védő, úgy tűnik, állandósítja a helyét a védelem tengelyében.

A „vörös ördögök” kis híján egyébként már az első percben megszerezték a vezetést, ám a válogatott meccsek helyett a hét közben pihenő Robin van Persie lövését sikerült kitolnia az alsó sarok elől az amúgy az egész meccsen remeklő John Ruddynak.

A folytatásban is a vendégek játszottak fölényben, igaz, az átütőerő hiányzott a Ferguson-csapat játékából, miközben a hazaiak szervezetten tették a dolgukat. Anthony Pilkington egy partizánakció végén nem sokkal mellé lőtt, és a norwichi kontrák a folytatásban sem voltak veszélytelenek.

A félidő hajrájában ugyan Van Persie szépen került helyzetbe, ám estében mellé lőtt, míg Ashley Young próbálkozásánál Ruddynak kellett nagyot védeni, mégis jogosnak tűnt a BBC tudósítójának élcelődése, miszerint lehet, hogy a manchesterieknek hátrányba kellene kerülni, hogy felpörögjenek…

Nos, a viccből a második félidő elején valóság lett, ugyanis a remekül játszó Pilkington – aki amúgy fiatalként az MU-nál is töltött egy szezont – Javier Garrido beadása után Smallingot megelőzve kiválóan csúsztatott a jobb felső sarokba, Lindegaardnak esélye sem volt. A United 9. mérkőzésén került hátrányba az aktuális bajnokságban. 1–0

Ferguson nem sokkal később váltott: Antonio Valencia és Chicharito helyett jött az immár 38 (!) éves Paul Scholes és Danny Welbeck, a vendégek tizenhatos előtti jelenléte pedig állandósult – Van Persie-ék több mint tíz szögletet rúghattak –, ám permanens veszélyhelyzetről nem beszélhettünk.

A hajrában ugyan Welbecknek is voltak lehetőségei, sőt a hosszabbítás utolsó perceiben Ruddy nagy bravúrral tolta ki Sébastien Bassong saját kapura tartó csúsztatását, ám az eredmény sem ekkor, sem a hazai kontra végén ajtó-ablak helyzetben hibázó Jonny Howson-lövés után nem változott. Öt győztes bajnoki után vereséget szenvedett a Manchester United, így kénytelen átadnia városi riválisának az első helyet a tabellán.

NORWICH–MANCHESTER UNITED 1–0