Adebayor hibája után gálázott az Arsenal

2012.11.17. 15:51
Emmanuel Adebayor – itt még pozitív főszereplőként (Fotó: Action Images)
Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 12. fordulójának nyitó mérkőzésén az Arsenal 5–2-re kiütötte a Tottenhamet az észak-londoni derbin. A találkozó krónikájához tartozik, hogy a meccs első gólját szerző Emmanuel Adebayort a 18. percben kiállította a játékvezető.

Persze aki figyelte az előzményeket, az sejthette, hogy nem egy unalmas gól nélküli mérkőzés következik majd, hiszen a két csapat az Emiratesben korábban hat alkalommal csapott össze egymással, ezeken pedig 29-szer rezdültek meg a hálók (4.83-as átlag) – legutóbb például 0–2-ről fordítva 5–2-re nyertek az „ágyúsok”.

Gyorsan megszerezte a vezetést a vendégcsapat a korábbi Arsenal-csatár Adebayor találatával – egy félpályás indítás után Defoe ziccerét még védte Szczesny, de a kipattanóra a togói támadó érkezett leghamarabb (1–0) –, aki azonban kisvártatva negatív hőssé silányult, miután méterekről repülve beleszállt Santi Cazorlába, amiért egyből pirosat kapott (ezzel egyébiránt az első játékos lett, aki az észak-londoni derbin mindkét csapat színében szerzett gólt és piros lapot is). Az eset előtt még Lennon is kihagyott egy nagy lehetőséget, innentől azonban fordult a kocka, és az „ágyúsok" kerültek fölénybe.

A 24 percben jött is a hazai egyenlítés. Walcott jobb oldali akciója végén Mertesacker érkezett a legjobb ütemben, és bólintott a bal felső sarokba védhetetlenül. Lloris a második bajnokiján jutott szóhoz a Tottenhamben, s ez volt az első gól, amit kapott, de messze nem az utolsó (1–1)...

Az első fél óra végén egy jobb oldali Wilshere-szabadrúgást követően az előző fordulóban duplázó Giroud fejesét védte Lloris, majd Cazorla kevéssel kaput tévesztő távoli lövése után a hajrában Sagna jobb oldali beadására ismét a francia csatár érkezett, közeli fejesét azonban ismét hárította honfitársa.

A 42. percben így is megszületett a fordítást eredményező hazai találat: Podolski lövése Gallas – szintén korábbi arsenalos...– lábán megpattanva kötött ki a bal alsóban; Lloris tehetetlenül nézte, ahogy becsorog mellette a labda (2–1).

Sőt! Még mindig az első félidőben jártunk, amikor a nagyszerűen játszó Cazorla bal oldali bejátszását estében terelte a jobb alsó sarokba Giroud, így a szünetre magabiztos hazai előnnyel vonulhattak a felek (3–1). A francia támadó sem panaszkodhat a formájára, a legutóbbi öt mérkőzésén ötször talált be.

Egy óra játékhoz érve negyedszer is megrezdült a Tottenham hálója: Walcott játszott a bal oldalon felfutó Podolskihoz, a német támadó középre adására Cazorla érkezett, és kissé jobbról, 7 méterről a bal alsó sarokba lőtt (4–1).

A 71. percben még megcsillant a remény a vendégek számára, amikor egy rossz felszabadítás után Bale-hez került a labda, ő megindult a kapu felé, majd 20 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (4–2), sőt ugyanő nem sokkal később megiramodott a bal oldalon, de 5 méterről, kiszorított helyzetből ellőtt a kapu előtt keresztbe – így is négynél tart már az „ágyúsok" ellen, ezzel pedig az Arsenal számít a kedvenc ellenfelének.

A 91. percben aztán ha még lett volna kérdés, sem maradt: Oxlade-Chamberlain passza után Walcott előbb átvette, majd a jobb alsóba lőtte a labdát, így az Arsenal ismét 5–2-re nyert régi riválisa ellen.

ARSENAL–TOTTENHAM 5–2