MU: ennél Van Gaal is jobban kezdett – Mourinhóval 14 éve nem történt hasonló

2016.09.19. 20:36
José Mourinho 2006 óta először veszített el sorozatban három tétmérkőzést (Fotó: AFP)
A Premier League ötödik fordulójában a Manchester United idegenben 3–1-re kikapott a Watfordtól, ezzel visszacsúszott a tabella hetedik helyére, és a hátránya hat pontra nőtt városi riválisa, a listavezető Manchester City mögött. Az MU szezonbeli második bajnoki vereségét követően több érdekes statisztikai adat is nyilvánosságra került José Mourinhóról, a csapat menedzseréről, valamint górcső alá vettük Paul Pogba teljesítményét is.

José Mourinho edzői pályafutása során harmadszor veszített el sorozatban három tétmérkőzést, legutóbb 2006 májusa és augusztusa között még a Chelsea menedzsereként fordult vele elő hasonló. Egy idényen belül ezt megelőzően a Porto vezetőedzőjeként kapott ki egymás után három alkalommal, még 2002-ben.

A portugál szakember a 2015–2016-os szezon kezdete óta a 21 bajnoki mérkőzéséből csak hetet nyert meg, ellenben tizenegyet elveszített. A győzelmi hatékonysága ebben az időszakban 33 százalékos, ami megegyezik a Stoke Cityt irányító Mark Hughes mutatójával.

A Manchester United a Premier League jelenlegi idényében az első öt fordulóban kilenc pontot szerzett, eggyel kevesebbet, mint az előző szezonban Louis van Gaal irányítása alatt. A „vörös ördögök” harminc év után kaptak ki ismét a Watfordtól, az előző vereségüket két hónappal Sir Alex Ferguson kinevezése előtt szenvedték el a „lódarazsakkal” szemben.

Paul Pogba eddig nem nyűgözte le az MU szurkolóit (Fotó: Reuters)

Érdemes megvizsgálni a Juventustól több mint 100 millió euróért visszavásárolt Paul Pogba eddigi teljesítményét is, aki az első öt fordulóban az MU négy mérkőzését játszotta végig, de még gólt és gólpasszt sem jegyzett.

A 23 esztendős játékos az első két bajnoki meccsén 219-szer, a Manchester City és a Watford elleni vereség alkalmával viszont már csak 143-szor ért labdába. A Southampton és a Hull City ellen összesen 163 passzt adott (85 százalékos pontossággal), a következő kettőn 108-at (76.2 százalék). Az első két mérkőzésen tíz kapura lövéssel próbálkozott, az azt követő két meccsen összesen háromszor.

Korai még pálcát törni a világ legdrágább játékosának feje fölött, de ennél biztosan többet várnak tőle a továbbiakban. Ha ugyanis a Manchester United szeretne trófeákat nyerni, akkor óriási szüksége lesz Pogba klasszis teljesítményére.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Az MU szerdán játssza a következő meccsét, amikor a harmadosztályú Northampton Town vendégeként lép pályára a Ligakupa harmadik fordulójában.

EMLÉKEZTETŐÜL
ANGLIA, PREMIER LEAGUE
5. FORDULÓ

Watford–Manchester United 3–1 (Capoue 34., Zúniga 83., Deeney 95. – 11-esből, ill. Rashford 62.)

1. Manchester City 5 5 15–4 +11 15
2. Everton 5 4 1 10–3 +7 13
3. Tottenham 5 3 2 8–2 +6 11
4. Arsenal 5 3 1 1 12–7 +5 10
5. Chelsea 5 3 1 1 10–6 +4 10
6. Liverpool 5 3 1 1 11–8 +3 10
7. Manchester United 5 3 2 8–6 +2 9
8. Crystal Palace 5 2 1 2 7–5 +2 7