Nemzetisport.hu 2011.08.07 15:27 Frissítve: 2015.03.08 01:18

Idénynyitónak klasszikus MU-siker 0-2-ről

Kitűnő mérkőzést és Manchester United-győzelmet hozott a 2011–2012-es angol idénynyitó, a Community Shield-meccs (Szuperkupa). A szünetben a „vörös ördögök” városi riválisa, a Manchester City még 2–0-ra vezetett két nagy egyéni hiba után Joleon Lescott és Edin Dzeko találatával, de a szünet után felpörgött Sir Alex Ferguson csapata. Chris Smalling szépített, Nani egyenlített, majd a portugál a 94. percben újra lecsapott, és ezzel sikerre vezette a bajnokot.

Fordulatos meccset hozott a manchesteriek csatája

SZUPERKUPA ELŐTTI BEHARANGOZÓNKAT ITT OLVASHATJA!

A várakozásoknak megfelelően Sir Alex Ferguson két új fiút is a kezdőbe jelölt: a kapuban természetesen David de Gea kezdett, míg a bal szélen Ashley Young kapott lehetőséget. Nanié lett így a jobb oldal, míg középen Anderson és Michael Carrick képezte a Manchester United motorját.

A Citynél Gaël Clichy, Sztevan Szavics és Sergio Agüero is csak a kispadon kapott helyett, elöl pedig Edin Dzeko és Mario Balotelli kezdett.

United-rohamokkal kezdődött az összecsapás, Young nagyon aktív volt az eső percekben, de aztán idővel eltűnt a mezőnyben. Az iram végig nagy maradt, ám a kapuk keveset forogtak veszélyben, a bajnokcsapatnál hiányoztak a pontos utolsó passzok, bár Wayne Rooney és Nani szabadrúgása így is magában rejtette a gól lehetőségét.

A City sokáig csak a szögletekig, felívelésekig jutott csak el, miközben a két támadó olykor percekig eltűnt, azonban a félidő hajrájában két hiba révén – előbbi szituációban elsősorban Vidics, míg utóbbiban De Gea volt „sáros” a gólban –, Joleon Lescott fejesével és Dzeko távoli lövésével kétgólos fórhoz juttatta a „kékeket”. 0–2

Mondhatnánk, hogy a második félidőben éles fordulatot vett a mérkőzés, de az is lehet, hogy csak  Ferguson mester tartott egy alapos fejmosást – miközben Ferdinandot, Vidicset és Carricket is lecserélte –, mindenesetre a „vörös ördögök” gyakorlatilag negyedóra alatt egyenlítettek, és nem érdemtelenül.

Előbb Young szabadrúgása után Chris Smalling vette be közelről a kaput, majd nem sokkal később egy tökélyre játszott akció végén Nani helyezte a labdát a léc alá. 2–2

A felkészülési időszakban remekül teljesítő Tom Cleverley sokat tett hozzá ahhoz, hogy Nani és Rooney újabb „játszós” partnerre találjon: a második gól előtt sakk-mattra kijátszott akcióból ő is alaposan kivette a részét, hogy aztán gólpasszt jegyezzen.

A Manchester Cityt érezhetően megfogta a fordulat, s ezen Gareth Barry beállítása sem változtatott. A „kékek” szinte egyetlen lehetősége a második félidőben Adam Johnson lövése volt, amelyet De Gea hatástalanított.

Úgy tűnt, a bajnok a hajrára némi fizikai fölénybe is került, annak ellenére, hogy akadt időszak, amikor a 26 éves Ashley Young volt a legidősebb MU-játékos a pályán. A csattanót a 94. percben Nani szolgáltatta, aki kihasználva Vincent Kompany hibáját eldöntötte a mérkőzést. A 2011-es Community Shieldet 3–2-es sikerével a Manchester United nyerte meg – megérdemelten.

MANCHESTER UNITED–MANCHESTER CITY 3–2

A vége: 0–2 után is a United örülhetett (Fotó: Reuters)
  Üdvözöljük kedves olvasóinkat az idény első angol tétmérkőzése alkalmából!
1'
A Manchester United kezdte a találkozót.
4'
A United kezdett aktívabban. Bemutatkozásul néhány Young-cselt és egy szabadrúgást, majd egy szöglet után egy látványos, de eredménytelen ollózást és egy félszeg Smalling-kísérletet láthattunk.
  Kicsit a kezdőkről: a „vörös ördögöknél” Young mellett De Gea is a csapatban, Carrick felépült a sérüléséből (pénteken még nem játszott Scholes búcsúmeccsén), Berbatov viszont padozik, akárcsak a túloldalon Agüero. A „kékek” két új embere, Szavics és Clichy közvetlenül a pálya mellől nézi az összecsapást.
 10'De Gea néhány hosszú előreíveléssel kezdett. Nem szerénykedik, erőteljesen ordít Vidiccsel és Ferdinanddal, hogyan helyezkedjenek.
 13'Balotellinek még nem nőtt szarva, de azért megpróbálta felöklelni Vidicset, miután a szerb szabálytalankodott ellene. Jóval kezdett a talján csődör...
 17'
Jó az iram, de a helyetek egyelőre hiányoznak. A unitedeseknél mintha a 16-osnál bekapcsolna a „na, akkor passzolok egy homályt” gomb.
 20' Dzeko kapott sárga lapot, miután megrúgta Andersont. Nem finomkodnak a fiúk, mindkettőnek sárga.
 21' Richards gyorsan csatlakozott bosnyák társához. Rooneyt próbálta megtanítani szaltózni, teljesen jogos a lap.
 23'
A szabadrúgást Rooney tekerte a bal felső sarok fölé.
 24'Nani és Welbeck adogatott nagyszerűen a jobb oldalon egyérintőben, az utolsó passz már nem jött össze, de az akció szép volt.
 29'
Silva ugratta ki jó labdával Milnert, a labda a kapu mellé csorgott.
 30'A sokadik szöglet múlik el veszélytelenül, ezúttal a Cityé volt hatástalan.
 34'Yaya Touré az imént sárgát reklamált, hát most villant. Aligha így gondolta, Dowd épp vele szemben állt. Kemény a meccs, no.
 36' Nani szabadrúgása pattant meg Dzekón, a labda centikkel ment el a jobb alsó sarok mellett.
 38' Vezet az eddig kevesebbet veszélyeztető City! Silva csavart be szabadrúgást jobbról – miután Evra sárga lapot érően avatkozott játékba –, Vidics rosszul hátrált, majd Joleon Lescott megverte őt fejjel és öt méterről a hálóba csúsztatott. De Gea tehetetlen volt. 0–1!
 43' Vidics némileg javított a hibáján: egy az egyben marat Dzekóval, de mintaszerűen szerelte.
 45+1'  Kettő a City-előny, ebben benne volt némileg De Gea is. Edin Dzeko lőhetett tisztán 25 méterről, s ugyan a labda bivalyerősen és „szitálva” érkezett, nem ment annyira szélre, hogy ne lett volna védhető. 0–2
45+2'
Vége az első félidőnek.
 A játék képe alapján némileg meglepően vezet két góllal a City, de a két komoly unitedos védelmi hiba után nehéz lesz ilyen kevés helyzet mellett lefaragnia a hátrányt a második félidőben a Ferguson-csapatnak.
 46'
Elkezdődött a második játékrész. Ferguson levitte a Vidics, Ferdinand kettőst, valamint Carricket, jött Evans, Jones és Cleverley.
 50' Cleverley beadása után Welbeck fejelt mellé.
 52' Itt a szépítés! Ashely Young ívelt a kapu elé balról egy szabadrúgást, középen Smalling már-már költői magányban találta magát, és közelről a kapuba pofozta a labdát. 1–2
 56'
Milner is besárgult. A szabadrúgást Young a sorfalba vágta, majd ismétlésként fölé bombázott.
 58'
  És rögtön itt az egyenlítés! De milyen! Cleverley, Rooney és Nani oktatott, mindhárman alaposan benne voltak a gólban. Rooney sarokkal passzolt Cleverleyhez, aki tökéletesen készített a portugál elé, ő pedig közelről a léc alá emelt. Remekbe szabott akció és találat. 2–2
 59'  Balotellit Barry váltotta.
 60' Kolarov gyarapította a sárgások számát.
 63'Továbbra is támadásban a United. Rooney lövése alig ment el a bal felső sarok felett.
 68'Újabb citys csere: Milner le, Johnson be.
 72'
Evra adta át a csk-karszalagot Rafaelnek, aki fel is húzta azt.
 73'

Rooney szabadrúgása halt el egy csapattársban.
Clichy is bemutatkozott: Kolarov jött le.

76'De Gea mutatott be bravúrt: Johnson lőtt a 16-os jobb sarkától. Volt benne erő.
 79'16:6 a kapura lövési arány az MU javára.
 80'Cleverley lövése szállt fölé 16 méterről.
 81' Nevével ellentétben Young a legidősebb MU-játékos jelenleg a pályán. A miheztartás végett: Young alig múlt 26 esztendős...
 84' Egy City-próbálkozás, Y. Touré lövése ment fölé.
 88' Berbatov jött Welbeck helyére.
 94' Kapu előtti City-szabadrúgás után United-gól! Rooney vágta előre a labdát, Kompany sokat várt, így Nani elcsente előle a labdát, majd kicselezte Hartot és higgadtan a kapu közepébe helyezett! 3–2!
 96'  Vége! A Manchester United nyerte meg a 2011-es Community Shieldet egy kiváló idénynyitó mérkőzésen.

COMMUNITY SHIELD (ANGOL SZUPERKUPA)
MANCHESTER UNITED–MANCHESTER CITY 3–2 (0–2)
London, Wembley, 77 500 néző. V: Phil Dowd
MAN. UNITED: De Gea – Smalling, R. Ferdinand (J. Evans, a szünetben), Vidics (P. Jones, a szünetben), Evra (Rafael, 72.) – Nani, Carrick (Cleverley, a szünetben), Anderson, A. Young – Rooney, Welbeck (Berbatov, 88.). Menedzser: Sir Alex Ferguson
MAN. CITY: Hart – Richards, Kompany, Lescott, Kolarov (Clichy, 74.) – N. de Jong, D. Silva, Y. Touré, Milner (A. Johnson, 68.) – Balotelli (Barry, 59.), Dzeko. Menedzser: Roberto Mancini
G: Smalling (52.), Nani (58., 94.), ill. Lescott (38.), Dzeko (45+1.)

2019.12.07 18:11:31

Angol labdarúgás M. G.

Guardiola csapatát szétkontrázta a United az első 30 percben, a címvédő csak szépíteni tudott.

2019.12.04 20:55:42

Jürgen Klopp a kispadra tette Szalahot és Firminót, a listavezető így is lelépte városi riválisát.

2019.12.04 12:57:18

Angol labdarúgás B. L.

A portugál a Tottenham trénereként tért vissza az MU otthonába, de csapata nem bírt Rashforddal.

2019.11.23 18:15:50

A londoniak vezettek az Etihadban, ám a címvédő, ha verejtékesen is, de begyűjtötte a fontos három pontot.

2019.11.10 12:00:34

Angol labdarúgás H. D.

A kérdéses szituációkból rosszul jött ki a Manchester City, amely két góllal kikapott az Anfielden.