Nemzetisport.hu 2012.11.17 18:12 Frissítve: 2014.07.08 02:03

Geráék nagy halat fogtak: legyőzték a Chelsea-t

Folytatta remek sorozatát Gera Zoltán csapata: a West Bromwich Albion 2–1-re legyőzte a Chelsea-t az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 12. fordulójának szombati játéknapján, és feljött a negyedik helyre. Fölényes győzelmet aratott a Manchester City és a Liverpool, értékes három pontot csent a Swansea Newcastle-ből, míg a Reading legyűrte a szeptember vége óta veretlen Evertont.

Shane Long a WBA első gólját fejeli a Chelsea ellen (Fotó: Action Images)

WEST BROMWICH ALBION–CHELSEA 2–1

Nyolc esztendeje nem lépett pályára olyan fiatal Chelsea a Premier League-ben, mint szombat délután (24 év, 261 nap) – talán a viszonylagos rutintalanságnak is betudható volt, hogy a West Bromwichnak nem telt sok idejébe, hogy megszerezte a vezetést. A 10. percben Gera Zoltán cselezgetett a bal oldalon, három ember közül remekül játszotta meg James Morrisont, ő beadott, és Shane Long előrevetődve a hálóba fejelt.

Long ebben a szezonban negyedszer „szüntette meg" a gól nélküli állást, de nagyon sok idő volt még hátra, hogy a vezetés birtokában számolgatni kezdhessenek a hazaiak. S lám, a szünetben már nem is volt náluk az előny: az első félidő hajrájában Eden Hazard egy jobb oldali beadást követően fejjel, éles szögből egyenlített – a labda érintette az egyik hazai védőt, Jonest is.

A londoniak hiába kezdték lélektani előnnyel a második játékrészt, Peter Odemwingie fejesével újra a West Brom került előnybe. Innentől fordult a felállás: a Chelsea erősen és egyre kétségbeesettebben rohamozott legalább az egyenlítésért, voltak helyzetei is, de Glyn Myhill legyőzhetetlen volt a hazai kapuban. Gera Zoltánt a 69. percben lecserélték.

A West Brom sorozatban harmadszor nyert, az idényt remekül kezdő Chelsea immár négy forduló óta nyeretlen.

WBA–CHELSEA 2–1

MANCHESTER CITY–ASTON VILLA 5–0

A bajnokcsapat több mint negyven percen keresztül hiába puhította a Villát, és tulajdonképpen annak is örülnie kellett, hogy nem állt vesztésre. Joe Hart két nagy védését aztán David Silva meghálálta az első félidő legvégén. A spanyolnak április óta ez volt az első bajnoki gólja, és jó jelnek tűnt, hogy csapata mind a nyolc olyan bajnoki mérkőzését megnyerte, amelyiken ő a kapuba talált.

S most sem történt másképp: Sergio Agüero az 54. percben még egy kissé érthetetlenül befújt büntetőt váltott gólra, de utána már a futball törvényszerűségeinek megfelelően zuhogtak az újabb hazai gólok. Agüero és honfitársa, Carlos Tévez is duplával fejezte be a mérkőzést. A City 19 hónapja nem aratott ilyen nagy különbségű győzelmet.

LIVERPOOL–WIGAN 3–0

A Liverpool az első félidőben meglehetősen kilátástalan futballt mutatott be, a szünet utánra viszont mintha kicserélték volna. Az utóbbi hetekben ihletett formában futballozó Luis Suárez gyorsan megszerezte a vezetést – a tavaly tavasszal brillírozó Dirk Kuyt óta ő az első Pool-labdarúgó, aki egymást követő négy bajnoki meccsén a kapuba talált –, majd hamarosan lőtt még egyet, sőt nem sokkal később a második gólt mesteri passzal előkészítő José Enrique is betalált. A „vörösök" három döntetlen után nyertek újra.

NEWCASTLE–SWANSEA 1–2

A Swansea több mint harminc éve most először győzte le a Newcastle-t – a siker értékét növeli, hogy idegenben tette meg ezt. A sokáig gól nélküli mérkőzésen Michu remek fejessel kezdte a gólgyártást, a hajrában Jonathan De Guzman folytatta, és Demba Ba hiába szépített, a Newcastle újra kikapott. A „szarkák" 2010 szeptembere óta először veszítettek el két egymást követő hazai bajnokit.

NEWCASTLE UNITED–SWANSEA 1–2

READING–EVERTON 2–1

A hetek óta veretlen Everton a legutóbbi hat Premier League-meccsén mindig hátrányba került 0–0-nál, de egyszer sem kapott ki, így kifejezetten biztató volt szurkolói számára, hogy most ő szerezte meg a vezetést. Hiába azonban a meccs elején nyújtott jó játék és a vezetés, a Reading fordított, és 2008 óta újra élvonalbeli győzelmet ünnepelhetett.

QUEENS PARK RANGERS–SOUTHAMPTON 1–3

A Reading tehát nyert, a QPR azonban továbbra is győzelem nélkül áll a bajnokságban. A londoniak soros legyőzője az újonc Southampton volt, és a játék képének abszolút megfelelő eredmény után az angol online sajtó máris azt találgatja: vajon továbbra is kitart-e a sereghajtó vezetősége Mark Hughes menedzser mellett?

QPR–SOUTHAMPTON 1–3

PREMIER LEAGUE
12. FORDULÓ
Szombati mérkőzések
West Bromwich Albion–Chelsea 2–1 (Long 10., Odemwingie 51., ill. E. Hazard 39.)
Liverpool–Wigan 3–0 (L. Suárez 47., 58., José Enrique 65.)
Manchester City–Aston Villa 5–0 (D. Silva 43., Agüero 54., 67. – az elsőt 11-esből, Tévez 65., 74. – az elsőt 11-esből)
Newcastle–Swansea 1–2 (D. Ba 92., ill. Michu 58., De Guzman 87.)
Queens Park Rangers–Southampton 1–3 (Hoilett 49., ill. Lambert 23., Puncheon 45., A. Ferdinand 83. – öngól)
Reading–Everton 2–1 (Le Fondre 51., 79. – a másodikat 11-esből, ill. Naismith 10.)

Angol labdarúgás nemzetisport.hu

A manchesteriek már a 25. percben négy góllal vezettek, valósággal eltiporták Sarri csapatát.

2019.02.08 12:03:10

Niort Carlos Téveze, az argentin Jamie Vardy Batistután nőtt fel, s nagyszerű példa volt a társainak.

2019.02.06 14:12:39

Angol labdarúgás OLÁH GÁBOR (SALFORD)

A zord időjárás vagy az időpontváltozás miatt David Beckham most nem volt jelen.

2019.02.03 17:24:03

A második félidőben lemosta a pályáról a házigazda City a londoniakat, akik sokat köszönhetnek a kapusuknak.