FA-kupa: sokk – négy nap alatt két kupától vett búcsút a Pool

2017.01.28. 15:22
A Wolverhampton idegenben legyőzte a Liverpoolt (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó FA-kupa 4. fordulójában a másodosztályú Wolverhampton Wanderers idegenben 2–1-re legyőzte az élvonalbeli Liverpoolt.

Már 52 másodperc után vezetést szerzett a másodosztályú csapat, Hélder Costa szabadrúgása után Richard Stearman fejelt a hosszúba (0–1).

Aránylag rövid idő után talált be ismét tétmeccsen: 1013 napot követően.

A játékrész végéhez közeledve egy klasszikus kontra végén Hélder Costa újabb gólpasszát Andreas Weimann váltotta gólra: elhúzta Loris Karius mellett a labdát, majd az üres kapuba passzolt (0–2).

A liverpooli támadások a 86. percben értek góllá, a szöglet után összevissza pattogó labdát Sturridge fejelte keresztbe, az ott érkező Origi pedig nem hibázott (1–2).

A hajrában mindkét csapat előtt adódott újabb gólszerzési lehetőség, de mind a kettő kimaradt, így a Wolverhampton nyert, a Liverpool sorozatban a harmadik meccsét vesztette el, ami után a bajnokságban már csak a negyedik a gárda, és a Ligakupa után az FA-kupában is búcsúzott.