nemzetisport.hu 2016.03.13 16:24 Frissítve: 2016.03.14 15:14

FA-kupa: drámai végjáték, kiesett a címvédő Arsenal

A címvédő Arsenal hazai pályán 2–1-re kikapott a Watfordtól az FA-kupa negyeddöntőjében, ezzel elbúcsúzott a sorozattól. A vendégek a második félidő közepén kétgólos előnybe kerültek, a hajrában Danny Welbeck szépített, de az egyenlítés nem sikerült – pedig megvolt rá az esély.

Nem lesz címvédés, kiesett az Arsenal (Fotó: Reuters)

Azok után, hogy a bajnokságban nyolcpontos hátrányba került a listavezető Leicester Cityvel szemben, míg a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első felvonásán hazai pályán 2–0-ra kikapott a Barcelonától, újabb csapás érte az Arsenalt.

Az „ágyúsok” szerdán 4–0-s győzelmet arattak a Hull City otthonában az FA-kupa nyolcaddöntőjének megismételt mérkőzésén, s négy nappal később már a következő fordulóban volt jelenésük. Az Arsenal az Ospina – Chambers, Mertesacker, Gabriel Paulista, Gibbs – Coquelin, El-neni (Iwobi, 67.) – Campbell (Welbeck, 68.), Özil, Alexis Sánchez – Giroud (Walcott, 68.) összeállításban lépett pályára, Theo Walcott és Danny Welbeck csak az utolsó 25 percre szállt be, amikor már „égett a ház”.

Az első félidőben nem született gól, csak helyzetekig jutottak a csapatok, a szünet után azonban felpörögtek az események, és izgalmas, élvezetes második játékrészt láthattunk. A Watford az 50. percben meglepetésre megszerezte a vezetést, Odion Ighalo fordulásból vette be Ospina kapuját (0–1). Tizenhárom perccel később Deeney újabb előkészítését követően Adlen Gediura tizenhat méterről óriási gólt ragasztott a rövid felső sarokba (0–2).

Gediura valószínűleg pályafutáa egyik legemlékezetesebb és legszebb gólját szerezte

Ighalo gólja

Gediura gólja

Az Arsenal nem játszott alárendelt szerepet, megvoltak a helyzetei, de sokáig úgy tűnt, hogy a hazai játékosok akkor sem találnak be, ha reggelig játszanak. A Watford kapujában Pantilimon remek napot fogott ki.

A 89. percben aztán megtört a jég, Mesut Özil átadását követően Danny Welbeck szépített (1–2). Két perccel később az angol válogatott támadó egy kavarodás végén öt méterről lőhetett az üres kapura, de ahelyett, hogy higgadtan bepasszolta volna a labdát, kapkodva mellé emelt. Amit a sors a Leicester City elleni bajnoki 95. percében megadott Welbecknek, azt most elvette tőle – ezúttal nem ment a mennybe.

Welbeck gólja

A hosszabbításban az Arsenal tovább rohamozta a vendégek kapuját, de újabb ziccere már nem akadt, így kikapott és kiesett. Az ágyúsok” 2002 novembere óta először veszítettek el sorozatban három hazai tétmeccset, míg a Watford 2007 után ismét bejutott az FA-kupa elődöntőjébe.

Ahová korábban a Crystal Palace és az Everton kvalifikálta magát. A legjobb négy mezőnye a Manchester Uniteddel vagy a West Hammel válik teljessé.

ANGLIA, FA-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ

Arsenal–Watford 1–2 (Welbeck 88., ill. Ighalo 50., Gediura 63.)
KÉSŐBB
17.00: Manchester United–West Ham United (Tv: Sport2)

KORÁBBAN

Everton–Chelsea 2–0 (Lukaku 78., 82.)
Reading (II.)–Crystal Palace 0–2
(Cabaye 86. – 11-esből., F. Campbell 93.)

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2016.06.24 18:42:38

Angol labdarúgás nemzetisport.hu

Múlhat ezen Pogba szerződtetése? • Ha marad a jelenlegi szabályozás, jelentős futballista-kirajzás várható.

2016.05.24 14:39:42

„A rossz Manchesterbe jött” • A legenda szerint még mindig Ferguson öröksége lengi körül az Old Traffordot.

2016.05.23 12:24:51

A holland szakember két évig irányította a csapatot, José Mourinho követheti a kispadon • Giggs távozása is biztosra vehető.

2016.05.21 18:15:18

Emberhátrányban is meglett a siker a hosszabbításban • Megvan Van Gaal első kupája – az utolsó is?