FA-kupa: Rooney sem állította meg a Manchester Unitedet

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.03.05. 20:45
Rooney a mérkőzés elején és végén is majdnem gólt lőtt volt csapata ellen (Fotó: AFP)
A Manchester United 3–0-ra nyert a Wayne Rooneyt is soraiban tudó másodosztályú Derby County otthonában az angol FA-kupa nyolcaddöntőjében. Rooney kétszer is majdnem bevette volt csapata kapuját.

ANGOL FA-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
Derby County (II.)–Manchester United 0–3 (Shaw 33., Ighalo 41., 70.)

A MÉRKŐZÉSRŐL BŐVEBBEN ITT OLVASHAT!

Ugyan nagyon kevés esélyt adtak a Manchester United elleni mérkőzés előtt arra, hogy kiüti a „vörös ördögöket” az FA-kupából a Derby County, de nagyon sokat foglalkozott a sajtó ezzel a párharccal, és nem csak Angliában, ugyanis a másodosztályú csapat ásza egy bizonyos Wayne Rooney.

Aki visszavont karmesterként kezdett volt csapata ellen, és a 34 éves játékos végig lelkesen és összeszedetten futballozott, szabadrúgását csak bravúrral szedte ki a jobb alsó elől Sergio Romero.

Odion Ighalo volt a mérkőzés másik hőse Wayne Rooney mellett (Fotó: AFP)

Akadt is pár helyzete a hazaiaknak, de Martyn Waghorn a szünet előtt és után is elrontotta ziccerét – bezzeg Luke Shaw megszerezte MU-s karrierje második találatát (lövése megpattant Jesse Lingardnak a hátán, aki pár mérkőzést kölcsönben játszott anno a Derbyben), majd adott egy gólpasszt Odion Ighalónak. A télen kölcsönvett nigériai ék a második félidőben is kihasználta a hazai védők figyelmetlenségét, most Juan Mata adta neki a gólpassz.

Shaw is duplázhatott volna, Bruno Fernandes pedig remekül mozgatta a csapatát. 0–3

Az MU-ban 253 gólt és 146 gólpasszt szerző Rooney ezúttal kanadai pont nélkül maradt, forintos passzát elhibázta Jack Marriott, a cserecsatár, majd Rooney újabb szabadrúgását is védte Romero. Elmaradt tehát a Derby-bravúr, sorozatban kilencedik alkalommal győzte le ebben a sorozatban a „kosokat” a United.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

KORÁBBAN
Leicester City–Birmingham City (II.) 1–0 (Ricardo Pereira 82.)
Sheffield Wednesday (II.)–Manchester City 0–1 (Agüero 53.)
Tottenham Hotspur–Norwich City 1–1 (Vertonghen 13., ill. Drmic 78.) – 11-esekkel 2–3
Chelsea–Liverpool 2–0 (Willian 13., Barkley 64.)
Reading (II.)–Sheffield United 1–2 (Puscas 43. – 11-esből, ill. McGoldrick 2., Sharp 107.) – hosszabbítás után
West Bromwich Albion (II.)–Newcastle United 2–3 (M. Phillips 74., Zohore 93., ill. Almirón 33., 45+1., Saint-Maximin 47.)
Portsmouth (III.)Arsenal 0–2 (Papasztathopulosz 45+4., Nketiah 51.)