FA-kupa: elsőként az Arsenal jutott be a negyeddöntőbe

B. L.B. L.
2020.03.02. 22:41
Az Arsenal jutott be elsőként a legjobb nyolc közé (Fotó: AFP)
Elsőként a rekordgyőztes Arsenal jutott be az angol labdarúgó FA-kupa negyeddöntőjébe, mivel a nyolc közé jutásért megrendezett párharcban idegenben 2–0-ra megverte a Portsmoutht.

A 13-szoros győztes az első félidőben nem játszott nagy fölényben, igaz, a házigazda nyolc kapura lövéséből egy sem találta el a kaput.

A játékrész ötperces ráadásának 4. percében aztán vezetést szerzett az élvonalbeli együttes, Reiss Nelson jobb oldali beadása után Szokratisz Papasztathopulosz talált be közelről a kapuba (0–1).

A fordulást követően rögvest növelte előnyét az Arsenal, Nelson újabb beadása után Eddie Nketiah ügyeskedte maga elé a labdát, majd a kapu torkában nem hibázott (0–2).

Újabb gól már nem esett, a meccs során a labdát 75 százalékban birtokló londoniak simán megverték harmadosztályú riválisukat.