Előkarácsonyi ajándékként nyolc Chelsea-gól

2012.12.23. 19:12
Lampard góllal tette emlékezetessé jubileumi meccsét (Fotó: Reuters)
Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 18. fordulójának záró mérkőzésén a Chelsea kiütéses, nyolcgólos győzelmet aratott az Aston Villa felett. Frank Lampard góllal ünnepelte 500. olyan PL-meccsét, amelyen kezdőként kapott lehetőséget. A Chelsea beállította a legnagyobb különbségű győzelmét.

A klubvilágbajnoki döntőt a Corinthians ellen elbukó Chelsea-re az előzetes várakozások alapján nem várt könnyű meccs az Aston Villa ellen, a találkozó azonban végül elég simára sikeredett, a „kékek" szenzációsan játszva magabiztosan gyűjtötték be a három pontot.

Frank Lampard 500. PL-meccsén kezdett, míg David Luíz a középpályán kapott lehetőséget. A meccs alaphangját már a harmadik percben megadta Fernando Torres, amikor Cesar Azpilicueta jobb oldali beadásából 14 méterről védhetetlen fejest küldött a Villa kapujának bal oldalába (1–0). Torres gólja volt az 50. spanyol találat a PL most futó szezonjában.

A Chelsea nagy kedvvel játszott, a közönség pedig folyamatos tapssal díjazta a játékosok produkcióját. Az Aston Villa csak egyszer tudott nyerni a Chelsea elleni legutóbbi tíz idegenbeli meccséből, arra azonban épp az elmúlt szezonban került sor. A kezdeti sokkból éledezni látszódtak a vendégek, de igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani Lampardék kapuja előtt. A következő találatra az első fél óra végéig kellett várni, ekkor Luíz állt oda egy szabadrúgás mögé, és a sorfal fölött nagy erővel Brad Guzan kapujába vágta a labdát (2–0).

A 34. percben Gary Cahill vett át parádésan egy szögletet, a fordulásból leadott lövését védte Guzan, de a kipattanót Braniszlav Ivanovics befejelte (3–0).

Terry búbolta meg a lecserélése után Lampardot

A második játékrészben sem állt le a Chelsea-henger, és ha nincs Guzan, akkor akár két számjegyű is lehetett volna a végére a különbség, amely így is kiütéses lett. Az 59. percben a jubiláló Lampard lőtte ki távolról szép mozdulattal a jobb alsót (4–0). Ez volt a Chelsea ikonjának 100. Londonban szerzett találata, ráadásul már egyedüliként vezeti a „kékek" góllövőlistáját a liga történetében. Vastaps kíséretében adta át a helyét Ramiresnek az 59. percben.

A hazaiaknál debütált a brazil Lucas Piazón, és nem is tétlenkedett sokáig, csaknem egy perccel utána gólpasszt adott a Lampardot váltó Ramiresnek, aki Guzman lábai között lőtt gólt (5–0). A Villánál már valószínűleg a találkozó végét várhatták, de még korántsem fejeződtek be a megpróbáltatásaik.

Előbb Oscar vágta be a buktatásáért megítélt büntetőt (6–0), majd Eden Hazard cselezgetett a Villa tizenhatosának bal oldalán, majd védhetetlenül Guzan kapujába tüzelt (7–0). Piazón is kiharcolt egy tizenegyest, ám nem tudott túljárni a kapus eszén, de hogy ne ezzel a momentummal zárja a meccset a hazai csapat, arról Ramires gondoskodott. A légiós alakította ki a 8–0-s végeredményt a hosszabbításban, amivel a Chelsea beállította a legnagyobb különbségű győzelmét. A hazaiak nyolc gólját hét különböző játékos szerezte, ez PL-rekord.

Érdekesség, hogy a legnagyobb sikert a Manchester United tartja, amely 1995 márciusában 9–0-ra verte az Ipswich Town együttesét, ezt a különbséget akár most a Chelsea is könnyedén elérhette volna. Rafa Benítez együttese három nap múlva a Norwichoz látogat.

1. Manchester United 18 14 1 3 44–25 +19 43
2. Manchester City 18 11 6 1 34–15 +19 39
3. Chelsea 17 9 5 3 36–17 +19 32
4. Arsenal 18 8 6 4 32–18 +14 30
5. Everton 18 7 9 2 30–22 +8 30
6. Tottenham 18 9 3 6 30–25 +5 30
7. West Bromwich Albion 18 9 3 6 26–22 +4 30
8. Liverpool 18 6 7 5 27–23 +4 25