Michu az MU-nak sem kegyelmezett, csökkent Rooneyék előnye

2012.12.23. 16:31
Michu szerezte az egyenlítő gólt az MU ellen (Fotó: Reuters)
Az angol labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának vasárnapi mérkőzésén a listavezető Manchester United nem bírt a Swansea-vel, a találkozó 1–1-es döntetlennel ért véget. Az első félidőben Patrice Evra fejjel szerzett vezetést Sir Alex Ferguson csapatának, de Michu még a szünet előtt egalizált. Az MU hiába nyomott a második játékrészben, csak helyzetekig és két kapufáig jutott.

Az éllovas Manchester Unitedben három hónap után tért vissza a kezdőbe Nemanja Vidics, a 31 éves szerb belső védő legutóbb szeptemberben volt ott az első perctől a csapatban. Ugyancsak visszatért a korábban szintén sérülés miatt hiányzó Jonny Evans is, így Rio Ferdinand kimaradt a Swansea elleni keretből.

FERGUSON SZERINT WILLIAMS MEG IS ÖLHETTE VOLNA VAN PERSIE-T
Az MU menedzsere nem csak a döntetlen miatt volt bosszús. További részletek és videó ide kattintva!

A „vörös ördögök" kezdték veszélyesebben a meccset, az első negyedóra végén előbb Wayne Rooney lövését védte Michel Vorm, aki ezt követően Ashley Young kísérletét is hatástalanította. A szöglet után azonban már tehetetlen volt a Swansea kapusa, az előrehúzódó Patrice Evra a jobb kapufa segítségével fejelt a hazaiak kapujába (0–1). A francia légiós harmadszor volt eredményes a szezonban, ennél több gólt pedig egyszer sem tudott szerezni a legutóbbi tíz szezonjában.

Nem esett össze a hazai csapat, és újabb negyedóra elteltével egyenlített. Ki más, mint a házi gólkirály Michu révén, aki pontosan érkezett a David De Geáról kipattanó labdára, az MU kapujába helyezve (1–1). A Swansea csatára ezzel már egyedül vezeti 13 találattal a PL góllövőlistáját.

A második játékrész elején mindkét kapu előtt voltak ígéretes helyzetek, de hol De Gea hárított, hol a hazai védők blokkoltak önfeláldozóan. Pedig a Rooney, Van Persie, Young hármas többször is létszámfölényben törhetett kapura.

Egy viszonylag eseménytelen periódust követően a hajrához érve az MU próbálta fokozni a nyomást a Swansea kapujánál, de csak kapufákig jutott. Van Persie egy Rooney-beadást követően találta el a lécet (ez már a hetedik ilyen esete volt az idei szezonban, ebben a mutatóban messze vezet az egész mezőnyben), majd Michael Carrick fejese szállt végül kapufára. Ferguson egyre idegesebben rágózott a kispadon, hát még amikor a csereként beálló Javier Hernández nem találta el Van Persie centerezését, vagy amikor Young újabb lövését blokkolták a hazaiak a gólvonalnál.

Az utolsó percekben már Giggis és Scholes is a pályán volt, de ők sem tudták hozzásegíteni az MU-t a győzelemhez. A Swansea legutóbb 1982 januárjában tudta legyőzni a Manchester Unitedet, és bár erre most sem volt képes, de értékes ponttal gazdagodott. A manchesteri gárda története során eddig csak egyszer, tavaly tudott győzni a walesi együttes vendégeként, e mellett immáron három döntetlen és hat vereség a mérlege. A Ferguson-csapat előnye négy pontra csökkent a városi rivális Cityvel szemben.

SWANSEA–MANCHESTER UNITED 1–1

1. Manchester United 18 14 1 3 44–25 +19 43
2. Manchester City 18 11 6 1 34–15 +19 39
3. Chelsea 17 9 5 3 36–17 +19 32
4. Arsenal 18 8 6 4 32–18 +14 30
5. Everton 18 7 9 2 30–22 +8 30
6. Tottenham 18 9 3 6 30–25 +5 30
7. West Bromwich Albion 18 9 3 6 26–22 +4 30