Crouch álomgólja után Y. Touré mentett pontot a Man. Citynek

A Premier League 30. fordulójában a Stoke City hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Manchester City ellen. A vezetést még Peter Crouch szerezte meg egy zseniális lövéssel, ám Yaya Touré sistergős bombája egy pontot ért a vendégeknek.

Balotelli és a Man. City bosszankodhat, de egy pontnál többet nem érdemeltek (Fotó: Reuters)

Rendkívül masszív együttes benyomását kelti a Stoke City ebben a bajnokságban. A kiscsapat az előző fordulóban a Tottenham otthonában játszott döntetlent úgy, hogy a Spursnek csak a 93. percben sikerült megmentenie az egyik pontot.

A KORÁBBI MÉRKŐZÉSEK
Arsenal-öröm, Pool-bánat, szép boltoni üzenet

A Stoke ezúttal a bajnoki címre hajtó Manchester Cityt fogadta, kemény ellenállást tanúsított, és ezúttal sem szenvedett vereséget.

Az első félidőben kevés helyzet alakult ki, még mezőnyben is tartotta a lépést riválisával a hazai gárda.

Nem is született gól az első játékrészben, ami nem számított túl jó előjelnek Roberto Manciniék számára. A Manchester City ugyanis a legutóbbi hét Premier League-mérkőzéséből mindössze hármat nyert meg, amikor gól nélküli döntetlenre állt a szünetben.

Az 59. percben ráadásul még az egyik pont megszerzése is nagy veszélybe került, Peter Crouch ugyanis hatalmas gólt lőtt. A „pálcikaember” a tizenhatos jobb oldalánál a levegőben átvette a labdát, majd félfordulatból a hosszú felsőbe bombázott. 1–0

Ekkor a Stoke szurkolói mellett valószínűleg a Manchester United szimpatizánsai örültek a legjobban. A Man. City veresége esetén ugyanis a „vörös ördögök” egypontos előnnyel várhatták volna a Fulham elleni hétfői bajnokit.

A manchesteri csapat azonban legalább az egyik pontot megmentette: a 76. percben Yaya Touré távoli bombájába Ryan Shawcross kissé belecsúsztatott, így Asmir Begovic nem tudott hárítani. 1–1

A folytatásban újabb gól már nem született. A Man. City pontszámban ugyan beérte a Manchester Unitedet, de Sir Alex Ferguson csapata egy meccsel kevesebbet játszott városi riválisánál, így a már említett hétfői mérkőzésen megléphet a „világoskékektől”.

PREMIER LEAGUE
30. FORDULÓ
Stoke City–Manchester City 1–1 (Crouch 59., ill. Y. Touré 76.)
 KORÁBBAN
Arsenal–Aston Villa 3–0 (Gibbs 16., Walcott 25., Arteta 93.)
Bolton Wanderers–Blackburn Rovers 2–1 (Wheater 28., 35., ill. N’Zonzi 56.)
Liverpool–Wigan Athletic 1–2 (Suárez 47., ill. Maloney 30. – 11-esből, G. Caldwell 63.)
Norwich City–Wolverhampton Wanderers 2–1 (Holt 26., 45. – a másodikat 11-esből, ill. Jarvis 25.)
Sunderland–Queens Park Rangers 3–1 (Bendtner 41., McClean 70., Sessegnon 76., ill. Taiwo 79.)
Swansea City–Everton 0–2 (Baines 59., Jelavic 76.)
20. Wolverhampton 30 5 7 18 31–65 –34  22

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2014.09.28 16:41:56

Angol labdarúgás nemzetisport.hu

Az aranylabdás holland szerint honfitársa nem érti a Premier League-et, mégpedig a gyökerei miatt.

2014.09.27 16:56:45

Az „ágyúsoknál” Ramseyt és Artetát is le kellett cserélni, de így is nyerhettek volna a hazaiak.

2014.09.27 17:44:58

A Manchester City idegenben, a Manchester United hazai pályán nyert – utóbbiból Rooneyt kiállították.