Crouch álomgólja után Y. Touré mentett pontot a Man. Citynek

2012.03.24. 20:43
Balotelli és a Man. City bosszankodhat, de egy pontnál többet nem érdemeltek (Fotó: Reuters)
A Premier League 30. fordulójában a Stoke City hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Manchester City ellen. A vezetést még Peter Crouch szerezte meg egy zseniális lövéssel, ám Yaya Touré sistergős bombája egy pontot ért a vendégeknek.

Rendkívül masszív együttes benyomását kelti a Stoke City ebben a bajnokságban. A kiscsapat az előző fordulóban a Tottenham otthonában játszott döntetlent úgy, hogy a Spursnek csak a 93. percben sikerült megmentenie az egyik pontot.

A Stoke ezúttal a bajnoki címre hajtó Manchester Cityt fogadta, kemény ellenállást tanúsított, és ezúttal sem szenvedett vereséget.

Az első félidőben kevés helyzet alakult ki, még mezőnyben is tartotta a lépést riválisával a hazai gárda.

Nem is született gól az első játékrészben, ami nem számított túl jó előjelnek Roberto Manciniék számára. A Manchester City ugyanis a legutóbbi hét Premier League-mérkőzéséből mindössze hármat nyert meg, amikor gól nélküli döntetlenre állt a szünetben.

Az 59. percben ráadásul még az egyik pont megszerzése is nagy veszélybe került, Peter Crouch ugyanis hatalmas gólt lőtt. A „pálcikaember” a tizenhatos jobb oldalánál a levegőben átvette a labdát, majd félfordulatból a hosszú felsőbe bombázott. 1–0

Ekkor a Stoke szurkolói mellett valószínűleg a Manchester United szimpatizánsai örültek a legjobban. A Man. City veresége esetén ugyanis a „vörös ördögök” egypontos előnnyel várhatták volna a Fulham elleni hétfői bajnokit.

A manchesteri csapat azonban legalább az egyik pontot megmentette: a 76. percben Yaya Touré távoli bombájába Ryan Shawcross kissé belecsúsztatott, így Asmir Begovic nem tudott hárítani. 1–1

A folytatásban újabb gól már nem született. A Man. City pontszámban ugyan beérte a Manchester Unitedet, de Sir Alex Ferguson csapata egy meccsel kevesebbet játszott városi riválisánál, így a már említett hétfői mérkőzésen megléphet a „világoskékektől”.

1. Manchester City 30 22 4 4 72–22 +50 70
2. Manchester United 29 22 4 3 73–27 +46 70
3. Arsenal 30 18 4 8 61–39 +22 58
4. Tottenham 30 16 7 7 53–35 +18 55
5. Chelsea 30 14 8 8 49–34 +15 50
6. Newcastle 29 13 8 8 41–41 0 47
7. Liverpool 30 11 9 10 35–31 +4 42
8. Sunderland 30 11 7 12 39–34 +5 40