Arsenal-öröm, Pool-bánat, szép boltoni üzenet

2012.03.24. 18:39
Az Arsenal megerősítheti harmadik helyét (Fotó: Action Images)
A Premier League szombat délutáni mérkőzésén az Arsenal könnyed győzelmet könyvelhetett el hazai pályán a keveset mutató Aston Villa ellen, így a londoniak megerősítették harmadik helyüket a tabellán. A Liverpool újabb meglepő vereségbe szaladt bele, ezúttal hazai pályán vallottak kudarcot a „vörösök” a Wigan ellen. A Bolton Wanderers először lépett pályára Fabrice Muamba Tottenham elleni meccsen történő összeesése után, és érzelmekben dús mérkőzésen 2–1-es sikert könyvelhetett el a Blackburnnel szemben. Bogdán Ádám végigvédte a boltoniak kapuját, Buzsáky Ákos pedig 38 percet játszott a Sunderlandben vereséget szenvedő QPR-ben.

ARSENAL–ASTON VILLA

Kisebb zökkenővel indult az Arsenal számára a mérkőzés, ugyanis Laurent Koscielny megsérült a bemelegítés során, így helyette az utolsó pillanatban Johan Djourou került a kezdőbe.

Shay Given néhány korai nyújtózkodó gyakorlata után Kieran Gibbs révén vezetést szerzett a hazai csapat: Gervinho szolgálta ki a védőt, aki ugyan erősen tüzelt, ám nem túl pontosan, Given azonban így sem boldogult a helyzettel. 1–0

A BBC nem akármilyen érdekességre hívta fel a figyelmet Gibbs találata kapcsán: tíz év után először fordult elő, hogy az Arsenal színeiben három különböző angol játékos betalál a bajnokságban – ebben a szezonban még Theo Walcott és Alex Oxlade-Chamberlain cselekedte meg ezt.

Az angol „mintapéldányok” egyike – nevesen Walcott – néhány perccel később ismét góllövőként jelentkezett: a szélső Alexandre Song csodálatos indítása után mintaszerűen vette át a labdát, majd egy pattanás után a jobb alsó sarokba lőtt. 2–0

Robin van Persie még az első félidőben háromra növelhette volna az előnyt, de miután az Aston Villa indiszponált játékán a második játékrészben sem igazán tudott változtatni, a találkozó három pontja különösebb kérdések nélkül csordogált az Arsenal kezébe. Hogy azért az utolsó percig érdemes legyen a stadionban maradniuk az „ágyúsok” szurkolóinak, Mikel Arteta a hosszabbításban lőtt egy bombagólt szabadrúgásból. 3–0

Sikerével – a Chelsea és a Spurs döntetlenjének köszönhetően – Arsene Wenger csapata megerősítette harmadik helyét.

LIVERPOOL–WIGAN ATHLETIC

A Poolnál a 19 éves John Flanagan is a kezdőbe került, míg a 17 éves Raheem Sterling életében először ült a kispadon a PL-ben (a hajrában be is szállt), ám Kenny Dalglish elmúlt hetekben megroggyanó csapatán a fiatalos lendület sem segített.

Luis Suárez előtt adódott az első nagy lehetőség, ám kimaradt, a Wigan pedig tizenegyesből megszerezte a vezetést. Martin Skrtel nem kímélte Victor Mosest, a büntetőt pedig Shaun Maloney vágta be kíméletlenül. 0–1

A második félidő elején egyenlített a Liverpool: Steven Gerrard kapott labdát a jobb oldalon, el is lőhette volna a labdát, ám remek ütempasszal Luis Suárezt szolgálta ki, aki a jobb alsó sarokba pörgetve szerezte meg szezonbeli 12. gólját. 1–1

Újabb hazai gól helyett azonban Gary Caldwell révén wigani találat döntötte el a meccset. Egy lepattanó vendéglövés után a Pool-védelem fele azt bizonygatta, hogy nem volt kezezés, miközben Caldwell gyorsan reagált, és egy szemtelen csel után betalált. 1–2

Négy nyeretlen meccs után a Wigan fontos három ponthoz jutott.

Fabrice Muambának lesz miből erőt merítenie

BOLTON WANDERERS–BLACKBURN ROVERS

A Bolton először lépett pályára – ezúttal is Bogdán Ádámmal a kezdőcsapatban – Fabrice Muamba összeesése óta. A boltoni szurkolók MUAMBA 6 feliratú élőképpel és természetesen vastapssal fogadták övéiket, miközben a blackburni szurkolók is a játékos nevét skandálták.

Muamba nevét kiabálták a drukkerek akkor is, amikor a 29. percben a Bolton kezdett akcióba, amelynek végén Martin Petrov nevéhez fűződött az előkészítés, David Wheaterhez pedig a gól. Az ünneplés után természetesen ismét Muamba nevétől visszhangzott a stadion. 1–0

A védőnek amúgy ebben a bajnokságban még nem volt gólja, ezúttal viszont rögtön duplázott. Természetesen a második találat is fejes következménye volt Mijaicsi Rio szöglete után. 2–0

A Blackburn szépítő találata is fejes után érkezett a második félidőben: Morten Gamst Pedersen beívelése után Steven N’Zonzival szemben Bogdánnak sem volt ellenszere. 2–1

Ám ennek a mérkőzésnek úgy volt megírva a forgatókönyve, hogy a Wanderersnek kell nyernie, s ez így is történt, a Bolton megelőzte a QPR-t.

A TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEKEN

A Norwich négy veretlen mérkőzés után „érkezett” a Wolverhampton elleni meccshez, ám ezúttal begyűjtötte a három pontot. A találkozó első félidejének közepén gyors ütésváltás zajlott le a csapatok között: Matt Jarvis találatára 84 másodperccel később Grant Holt válaszolt a hazaiak részéről. Holt még az első félidőben duplázott, miután a 45. percben büntetőből szerzett góljával előnyhöz jutatta a „kanárikat”. A 30 éves támadót a hajrában ugyan kiállították, ám az újonc begyűjtötte a három pontot. 2–1

Joey Barton kimaradása után Anton Ferdinand vezette ki csapatkapitányként a Queens Parkot korábbi csapata, a Sunderland ellen. A londoniaknak húsz összecsapás óta egyszer sem maradt a teljes meccsen szűz a kapuja, ezúttal sem, ez pedig vereséget eredményezett. Az első félidőben Nicklas Bendtner gólján kívül sok minden nem történt a Stadium of Light pályáján, fordulás után azonban felpörögtek az események, amihez jelentősen hozzájárult, hogy Djibril Cissét a Fraizer Campbell elleni szabálytalansága miatt kiállította a játékvezető. A hajrára érkezve pedig már háromnál jártak a „fekete macskák”, Buzsáky Ákoséknak (a magyar középpályás az 58. percben állt be) csak a szépítésre futotta erejükből. 3–1

Az Everton Leighton Baines 18 méterről elengedett kiváló szabadrúgásával és Nikica Jelavic találatával 2–0-ra nyert a Swansea City ellen, amelynek ez mindössze a harmadik veresége volt otthon.

1. Manchester United 29 22 4 3 73–27 +46 70
2. Manchester City 29 22 3 4 71–21 +50 69
3. Arsenal 30 18 4 8 61–39 +22 58
4. Tottenham 30 16 7 7 53–35 +18 55
5. Chelsea 30 14 8 8 49–34 +15 50
6. Newcastle 29 13 8 8 41–41 0 47
7. Liverpool 30 11 9 10 35–31 +4 42
8. Sunderland 30 11 7 12 39–34 +5 40