A címvédőt legyőzve kupadöntős a Manchester City

2013.04.14. 16:59
Samir Nasri (jobbra) góljával szerezte meg a vezetést a Manchester City (Fotó: Action Images)
Az FA-kupa elődöntőjében a Manchester City Samir Nasri és Sergio Agüero góljával 2–1-re legyőzte a Chelsea-t, így bejutott a döntőbe, amelyben a Wigan Athletic lesz az ellenfele.

A mérkőzés elején egyértelműen a Manchester City akarata érvényesült, a Chelsea az első húsz percben a közelébe sem került a Joe Hartot helyettesítő Costel Pantilimon kapujának. A hatodik percben Petr Cech hatalmas bravúrral mentett a jobb alsó saroknál, Gareth Barry lövésébe előbb Yaya Touré, majd Sergio Agüero ért bele az ötösnél.

A 24. percben ennek ellenére majdnem a londoni együttes szerezte meg a vezetést, Eden Hazard pattintott lövése már túljutott Pantilimonon, de Vincent Kompany a gólvonalon állva mentett fejjel.

Éledezett tehát Rafa Benítez együttese, de a 35. percben mégsem ők szerezték meg a vezető gólt: Yaya Touré tört előre, Agüeróhoz passzolt, aki gondolkodás nélkül Samir Nasri elé pörgette a labdát. A francia középpályásnak szerencséje is volt, hiszen César Azpilicueta lábától visszapattant elé a labda, amelyet öt méterről a kapu jobb oldalába lőtt a kirepülő Cech mellett. 0–1

Az utolsó percekben sem maradtak izgalmak nélkül a szurkolók, de előbb James Milner, majd egy villámgyors kontrát követően Kompany nem tudott az üres kapuba lőni.

Rémálomszerűen indult a második játékrész Matáék számára, hiszen a 47. percben Barry ívelését követően Agüero duplázta meg a bajnoki címvédő előnyét, az argentin Azpilicueta mellől fejelt kapura hat méterről, a labda pedig a bal oldali kapufáról pattant a hálóba. 0–2

A Chelsea ezután mindent egy lapra feltéve elkezdett támadni, a City teljesen beszorult a kapuja elé, a 66. percben aztán meg is tört a jég, hiszen David Luiz indítását követően Demba Ba lőtt félfordulatból kapura, a labda a bal oldali kapufáról pattant a hálóba. 1–2

A gólt követően is támadásban maradtak a londoniak, de Pontilimon két alkalommal is hatalmas bravúrral mentette meg csapatát a góltól. Az utolsó negyedórában nem tudott újabb gólhelyzetet kialakítani a Chelsea, így a City meg tudta tartani egygólos előnyét, és bejutott a döntőbe, amelyben a Wigan Athletic lesz az ellenfele.

95. perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! FA-KUPA DÖNTŐS A MANCHESTER CITY!

93. perc: Hazard távoli átlövése zúgott el méterekkel a kapu mellett.

92. perc: Pantilimon szedte le a labdát Ba fejéről egy bal oldali beadást követően.

91. perc: Yaya Touré beadását követően Agüero szórakozott el nagy lehetőséget.

89. perc: Pablo Zabaleta csúsztatta ki a labdát Mata elől a tizenhatoson belül.

87. perc: Mata indítását követően Torres kerülhetett volna helyzetbe, de három védő legyűrte. A spanyol csatár hevesen reklamált a játékvezetőnél büntetőért.

87. perc: Nasri le, Joleon Lescott be.

83. perc: Azpilicueta ívelését Torres fejelte vissza középre, de Pontilimon résen volt, és megszerezte a labdát Ba elől.

83. perc: Torres maradt le centikkel egy remek indításról.

80. perc: Yaya Touré tört megint előre, felrúgni sem tudták, majd 15 méterről a bal felső sarok mellé lőtt estében jobbal.

79. perc: David Luiz távoli szabadrúgása kerülte el néhány méterrel a kapu jobb oldalát.

78. perc: Kompany is besárgult, Hazardot tartotta fel.

76. perc: Torres lövését blokkolták.

73. perc: Tévez le, Javi García be.

71. perc: PANTILIMON! Ba közeli lövését fogta hatalmas bravúrral!

69. perc: Nasztaszics passzolta Mata elé a labdát, de Pantilimon hihetetlen bravúrt bemutatva lopta le a spanyol szélső lábáról a labdát.

A Manchester City először kapott gólt az FA-kupa idei kiírásában.

66. perc: SZÉPÍTETT A CHELSEA! David Luiz indítását követően Ba lőtt félfordulatból kapura nyolc méterről, a labda a jobb oldali kapufáról pattant be, Pantilimonnak esélye sem volt a hárításra. 1–2

66. perc: Obi Mikel le, Fernando Torres be.

65. perc: Ramires erőtlen fejesét kellett összeszednie Pantilimonnak a bal alsónál.

64. perc: Hazard tekert jobbal a kapu fölé a tizenhatos jobb sarkától.

62. perc: Oscar jobb oldali beadása pattant meg, majd kötött ki Pantilimon kezei között.

61. perc: Kompany lőtt jó 25-26 méterről a kapu fölé.

60. perc: Pantilimon húzta le magabiztosan a labdát a Chelsea jobb oldali szabadrúgását követően.

57. perc: Oscar átlövési kísérlete Hazard hátán pattant fel, Ba elől mentettek ezután újfent a City védői.

55. perc: Ba pörgette fel a labdát Oscarnak, de ebből sem tudott helyzetbe kerülni a Chelsea, remekül zár eddig a manchesteri csapat védelme.

52. perc: Ígéretes City-kontrát hiúsított meg a visszazáró Mata, aki Agüero elől szerezte meg a labdát.

52. perc: Mata ívelését fejelte ki Nasztaszics Ba elől az ötösnél.

47. perc: KETTŐVEL VEZET A CITY! Barry beadását követően Agüero fejelt hat méterről kapura Azpilicueta mellől, a labda a bal oldali kapufáról pattant a hálóba. 0–2

46. perc: Ramires kapott sárgát, Milnert vágta fel.

46. perc: KEZDETÉT VETTE A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ!

45+2. perc: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+2. perc: MI MARADT KI MEGINT! Egy villámgyors City-kontrát követően előbb Milner lövését fogta Cech, majd Kompany lőtt a bal alsó sarok mellé, pedig neki is csak az üres kapuba kellett volna passzolnia a labdát...

45. perc: Yaya Touré kapott sárga lapot Obi Mikelt buktatta hátulról.

43. perc: Milner ívelését fejelte haza Ivanovics Agüero elől.

39. perc: HATALMAS HELYZET MARADT KI! James Milner lőtte ki nyolc méterről Agüerót az üres kapuval szemben.

38. perc: Juan Mata lőtt ballal a kapu fölé 15 méterről.

35. perc: VEZET A MANCHESTER CITY! Yaya Touré tört előre, majd Agüeróhoz passzolt, aki azonnal adta is tovább a labdát Nasrinak. A francia középpályás elé César Azpilicuetát érintve került vissza a labda, majd öt méterről a kapu jobb oldalába lőtt. 0–1

A Chelsea mind a hét FA-kupa mérkőzését megnyerte, amit az új Wembleyben játszott le.

29. perc: Matija Nasztaszics fejelt ki egy jobb oldali beadást.

27. perc: John Obi Mikel ívelt Demba Ba elé, aki nem tudta átvenni a labdát az ötösnél, pedig ha sikerül neki, akkor óriási ziccerbe kerülhetett volna.

25. perc: Barry rúgta fel a félpályánál Ramirest, amiért sárga lapot kapott az angol válogatott középpályás.

24. perc: Jobb oldali szabadrúgást követően Costel Pantilimon ütötte ki középre a labdát, Eden Hazard pattintott lövését Kompany fejelte ki a gólvonalról.

22. perc: Most Tévez lőtt Agüero lekészítését követően, Ryan Bertrand blokkolt.

20. perc: Agüero jobb lábas lövésébe repült bele az utolsó pillanatban Ivanovics a tizenhatoson belül.

A Manchester City birtokolja többet a labdát, a Chelsea az eltelt húsz perc során még lövőhelyzetbe sem került.

Korábban háromszor találkozott egymással ez a két csapat az FA-kupában, kétszer a Manchester City, egyszer a Chelsea nyert.

10. perc: Carlos Tévez lőtt éles szögből kapura jobbal Barry passzát követően, Cech ütötte ki szögletre a labdát.

9. perc: Ramires indítása volt használhatatlan Demba Ba számára.

6. perc: Samir Nasri lövésé vágódott szögletre Braniszlav Ivanovicsról, a sarokrúgást követően Cech mentett hatalmas bravúrra a jobb alsó saroknál. Gareth Barry lövésébe előbb Yaya Touré, majd Agüero ért bele az ötösnél.

4. perc: Yaya Touré ugratta ki Sergio Agüerót, aki ballal lőtt az oldalhálóba 14 méterről.

3. perc: David Luiz indítását követően Vincent Kompany tisztázott Demba Ba elől.

1. perc: A Manchester City kezdte a mérkőzést!

A másik ágon a Wigan Athletic jutott be a döntőbe, a másodosztályú Millwallt győzte le a Wembleyben.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdetét veszi a Chelsea–Manchester City labdarúgó mérkőzés az FA-kupa elődöntőjéből.