Bogdánt első kapussá ütötte Jääskeläinen pofonja

2010.08.29. 16:39
A labdarúgó Premier League 3. fordulójában bemutatkozhatott az angol élvonalban Bogdán Ádám: a Bolton Wanderers magyar kapusa egy Jussi Jääskeläinen-pofon (és kiállítás) után került pályára a Birmingham City ellen, csapata 0–2-ről mentette 2–2-re a mérkőzést.

Újabb magyar a Premier League-ben: egy kiállításnak köszönhetően először került pályára az angol élvonalban Bogdán Ádám. A Ligakupában már bemutatkozó Bogdán a 37. percben lépett pályára, amikor már gól- és emberhátrányban volt a Bolton. Hamar hátrányba került a Wanderers, a 4. percben McFadden indította Lee Bowyert, akinek lapos beadása az érkező Roger Johnson elé pattant, a védő pedig nem hibázott – ez volt az első bajnoki gólja a Birmingham színeiben.

A kiállítás előtti pillanat: Jääskeläinen meglegyinti ellenfelét
(Fotó: Action Images)
A kiállítás előtti pillanat: Jääskeläinen meglegyinti ellenfelét (Fotó: Action Images)

Az első félidőben aztán előbb Bowyer tovább javította a Premier League sárgalap-rekordját (összeszedte 96. figyelmeztetését az elitligában), majd a 37. percben Jussi Jääskeläinen önbíráskodása miatt megfogyatkoztak a hazaiak.

A finn kapusnak odapiszkált a gólszerző Johnson, de a légiós ezt nehezen bírta, és amikor ellenfele bocsánatot kért tőle, nemes egyszerűséggel pofon legyintette. Egyértelmű piros lap, és nagy lehetőség Bogdánnak: bemutatkozhatott a Premier League-ben, ráadásul (a fegyelmi bizottság szigorától függően) minden bizonnyal ő lesz a kapus a következő hetekben is. Ez volt Jääskeläinen negyedik „közvetlen” piros lapja Premier League-pályafutása során, ezzel beállította Pavel Srnicek ligarekordját.

Az 51. percben a Birmingham növelte előnyét, felavatva Bogdánt: egy végletekig kijátszott akciót követően Craig Gardner talált a hálóba. A kétgólos előnyt a 71. percig őrizte meg a City, majd Kevin Davies kiharcolt és értékesített egy büntetőt.

A Birminghamnek már így is kevesebb mint húsz percet kellett volna kihúznia a három pont megszerzéséhez, de nem sikerült: a 81. percben szabadrúgáshoz jutott a Bolton, a csereként beállt Robbie Blake állt a labda mögé, és remekül a felső sarokba csavart.

Az eredmény már nem változott, Bogdánnak a 91. percben lábbal, bravúrral kellett hárítania Cameron Jérome lövését, ezt követően pedig nem akadt védeni valója, így a magyar kapus egy ponttal zárta első Premier League-meccsét. A következő fordulókban pedig bizonyíthatja, hogy Jääskeläinen hiányában sem kell aggódnia a Bolton szakmai stábjának a kapusposzt miatt. Először szeptember 11-én, az Arsenal ellen, az Emiratesben...

PREMIER LEAGUE
PREMIER LEAGUE, 3. FORDULÓ
Bolton–Birmingham 2–2 (K. Davies 71. – 11-esből, Blake 81., ill. R. Johnson 4., Gardner 51.)