Négyszer csapott le az FA-kupában az Arsenal

2014.01.24. 20:40
Podolski (jobbra) a duplájával gyakorlatilag már az első félidőben eldöntötte a továbbjutást (Fotó: Reuters)
Az angol FA-kupa negyedik fordulójának nyitó mérkőzésén az Arsenal a Coventryt fogadta, és könnyedén nyert négy nullára. A győzelemmel a legjobb 16 csapat közé jutott a londoni gárda.

Carl Jenkinson viselte a csapatkapitányi karszalagot, és maga mellé ültette a kispadra a 16 éves csodagyereket, Gedion Zelalemet Arsene Wenger, de egyáltalán nem lehet azt mondani, hogy az Arsenal tartalékjai fogadták volna az FA-kupában a Coventryt. A Fabianski – Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Oxlade-Chamberlain, Wilshere, Gnabry, Özil – Podolski, Bendtner csapat hatalmas elánnal kezdett, kétpercenként alakult ki helyzet a harmadosztályú vendégek kapuja előtt, és Mesut Özil mesteri passza után Lukas Podolski meg is szerezte a vezetést az „ágyúsoknak" még az első negyedóra vége előtt. 1–0!

Nem omlott össze a Coventry, a hazaiak kapusának, Lukasz Fabianskinak minden tudására szüksége volt, hogy kipiszkálja a léc alól Carl Baker lövését, de nem sokra rá már két góllal vezetett a londoni csapat, mégpedig egy újabb német kombináció végén: Serge Gnabry szögletét Per Mertesacker továbbcsúsztatta, Lukas Podolski pedig közelről a hálóba fejelt: 2–0!

Ezzel tulajdonképpen az első fél órára eldőlt a továbbjutás kérdése. Talán éppen ezért kezdett ilyen bátran a pihenő után a Coventry, Baker csodás passza után Leon Clarke ziccerbe is került, de közelről a kapust találta telibe, majd a kiválóan futballozó Franck Moussa előkészítése után a kapufát döngette meg.

Adódott lehetőség a londoniak előtt is, de korántsem olyan sok, mint a szünet előtt. Wenger a 71. percben beküldte a pályára Santi Cazorlát és azt a Zelalemet is, aki, ne feledjük, a londoni klubot 17 éve szolgáló francia menedzser kinevezése, azaz 1996 szeptembere után született.

A hajrára Podolski helyére Olivier Giroud állt be, és nem is hiába, mert a végére teljesen elfáradó vendégeknek előbb ő (3–0), majd Santi Cazorla (4–0) is betalált, fölényessé téve a végére az Arsenal-sikert.

FA-KUPA, 4. FORDULÓ
ARSENAL–COVENTRY CITY
(III.) 4–0
London, Emirates Stadion. V: Madley
Arsenal:
Fabianski – Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Oxlade-Chamberlain (Zelalem, 71.), Wilshere, Gnabry, Özil – Podolski (Giroud, 79.), Bendtner (Cazorla, 71.). Menedzser: Arsene Wenger
Coventry City:
Murphy – Christie, Webster, C. Thomas, B. Adams – Moussa (J. Clarke, 88.), C. Baker, Fleck, Seaborne – Daniels, L. Clarke. Menedzser: Steven Pressley
Gólszerző:
Podolski (15., 27.), Giroud (84.), Cazorla (89.)

90. PERC NÉGY PERC RÁADÁS UTÁN VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90. perc Özil tör be a 16-osra, és lapos lövése csípi a jobb oldali kapufát is.

90. perc
Ismét Christie készít elő, Clarke ismét elrontja, jobbal nyolcról hiába lő a jobb alsó felé, Fabianski vetődve véd.

89. PERC NÉGY, CAZORLA! Jenkinson lő az ötös jobb sarka elől, véd a kapus jobbra vetődve, a kipattanó Santi Cazorláé, aki jobbal nyolc-kilenc méterről a jobb felsőbe lő, pattogósan, félfordulatból. 4–0!

88. perc Moussa le, Jordon Clarke be.

88. perc
Cazorla lő ballal kapásból a kapu fölé 10-ről, kissé balról.

84. PERC HÁROM NULLA, GIROUD! Gibbs ad be balról, Cazorla indítása után, hét méterről Olivier Giroud állítgatás nélkül a jobb alsóba lő, ballal. 3–0!

82. perc
Christie nem fárad, pedig nem Linford, elhúz a jobb szélen, Koscielny ment a kapu előtt. Korner, szabadrúgás kifelé.

Erős mezőnyjáték, hazai fölény, helyzetek nélkül.

79. perc
Podolski le, Olivier Giroud be.

Wenger kiereszti a palackból a Zelalemet.

71. perc Santi Cazorla
váltja Bendtnert, Gedion Zelalem pedig Oxot.

70. perc
Wilshere passza után nagyot ment Webster becsúszva a 11-espontnál Bendtner elől.

Szurkoló a pályán...

A Coventry sorozatban 12. mérkőzésén kap gólt, Podolski legutóbbi hat találkozóján öt gólt vágott.

61. perc
Mertesacker menti látványosan Clarke jobb oldali beadását, Danielshez, aki 15-ről a kapu fölé lő ballal, majd Podolski áll már csak a kapussal szemben a másik kapu előtt, kissé balra, beadása azonban pontatlan Wilshere-nek.

59. perc
Két formás hazai akció, Gibbs ad be az első végén, Webster ment a kapu előtt ballal, majd Bendtner emel ballal a jobb sarok mellé 11-ről, félmagasan.

56.
KAPUFA! Most Moussa cselez ki két embert, lekészít Clarke-nak, aki 13-ról ballal félmagasan a bal oldali kapufát találja telibe!

55. perc
Ox meghúzza a balt, Christie löki a hátát, de nincs 11-es ilyesmiért Angliában.

52. perc
Clarke elterül, ápolás.

50. ZICCER!
Bakes mesés passza után Clarke tör kapura Laurent Koscielny díszkísérletében, az ötös jobb oldalán is túl jár már, jobbal azonban a kapusba püföli a labdát.

49. perc
Conor Thomas és Andy Webster kis híján öszehoz egy mókás öngólt, előbi utóbbira fejeli a labdát az ötösön, de megússzák.

47. perc
Fabianski összehoz egy szögletet az ellenfélnek, hárít egy beadást, majd elesik a labdával Seaburne mellett.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

FÁZNAK A TÉLI HIDEGBEN A FÉRFI OLVASÓK? KATTINTSANAK IDE, FELHEVÜLNEK A NEM ARSENAL-DRUKKEREK IS!

2012-ben a ligakupában 6–1-es összesítéssel mentek tovább az „ágyúsok" a Coventry ellen.

Az Arsenal 10-szeres FA-győztes, legutóbb 2005-ben nyert a sorozatban. Ennél többször csak a Manchester United lett FA-aranyos: 11-szer.

A Coventry 1987-ben nyert már a sorozatban, a fináléban a Tottenhamet verte, 3–2-re.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc
Gibbs megy el a balon, Fleck fedezi, ügyesen, így kivezeti a labdát a hazai játékos.

45. perc Wilshere lő jobbal 15-ről csúnyán a jobb alsó mellé, Danny Seaborne rossz becsúszása után.

Jelentjük, néhány reflektor beadta a kulcsot a stadionban, pár vicces néző telefonnal világít...

Az Arsenal mindig továbbment a Coventry ellen az FA-kupában, 1975-ben megismételt mérkőzésen 3–0-ra nyert, két év múlva 3–1-re.

40. perc Most Wilshere a gyepen, Leon Clarke elrúgja jobb bokáját a labdával együtt, szintén a félpályánál.

39. perc Jack Wilshere megröpteti Franck Moussát, repül a belga, röppen a sárga.

38. perc
Podolski! Lő jobbal 12-ről a léc fölé nem sokkal!

35. perc
Gibbs balról be, a jobb oldali ötösről jobbal, kapásból Gnabry stadionból ki; majd Jenkinson lő el nem sokkal később a jobb sarok előtt/mellett 8 méterről, erősen jobbra kisodródott helyzetből.

34. perc
Most Bendtnert ugratja ki a szélső, de Murphy szépen lép ki kapujából.

30. perc
Ox helyzetben, ám 14-ről hiába lő a bal alsó felé, Joe Murphy leér a labdára.

„Ha ma nyernénk, az a klub legnagyobb eredménye lenne, nagyobb siker, mint az 1987-es FA-arany, mert most egészen mások a körülmények" – így a találkozó előtt Steven Pressley, a Coventry mestere.

27. perc KETTŐ NULLA! PODOLSKI! Gnabry bal oldali szögletét a rövid ötös-sarkon Per Mertesacker továbbcsúsztatja fejjel, a másik oldali kapufa előtt érkezik Lukas Podolski, és egy lépésről a rövid sarokba fejel, Billy Danielst megelőzve. 2–0!

23. perc
Bendtner 18 méteres lövését John Fleck blokkolja, a szöglet ismét veszélytelen, egy kontra után Gnabry 17 méteres, ballábas lövése már jobb, de ez is eltéveszti a jobb felsőt.

18. perc
SZÉP! Franck Mussa passza után Carl Baker cselezget, majd ballal 19-ről a jobb felsőt veszi célba, Lukasz Fabianski azonban véd egy hatalmas vetődéssel, majd övé a szöglet is.

15. PERC VEZET AZ ARSENAL, PODOLSKI!
Labdát veszít térfelén a Coventry, a 16-os közepe elől Özil kiugratja a balon Lukas Podolskit, aki higgadtan kicselezi a kapust is, mielőtt ballal az ötös sarka elől a túlsó sarokba nem lő. 1–0!

13. perc
Alex Oxlade-Chamberlain lő ballal nem sokkal a léc fölé 17-ről.

12. perc
Blair Adams szereli Jenkinsont a 16-oson belül, Mesut Özil szöglete pocsék.

11. perc
Ismét helyzet Jenkinson jobb oldali beadása után, a közelharcban most a vendégvédők nyernek.

9. perc HELYZET!
Jenkinson remekül ad be jobbról, hat méterről az égbe lő a jobb oldali kapufa elől Podolski, ballal.

6. perc
Lukas Podolski lőhetne, de hosszan veszi át, kiteszi balra Kieran Gibbsnek, a beadást Cyrus Cristie kornerre fejeli.

5. perc
Serge Gnabry adhat be a jobb oldali ötös-sarok elől, a labdát kivágják a középső védők.

2. perc
Jack Wilshere lő 20-ról ballal két méterrel a jobb alsó sarok mellé.

Szakadó esőben. Nemsokára jégesőre vált az időjárás.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-fehérben, a vendégek sárga-kékben.

ISMERJE MEG ALAPOSABBAN A CSODAGYEREKET!

Bendtner kezd, a 16 éves német-etióp Gedion Zelalemet maga mellé ültette Wenger a kispadra.

A Coventry 11 mérkőzés óta veretlen, és mindig szerzett legalább egy gólt.

„Komolyan készültünk erre a mérkőzésre, hiszen jó sorozatot futunk éppen, ilyenkor nem szabad félvállról venni a dolgokat. Az elmúlt 16 évben csak egyszer estünk ki alsóbb ligás ellenféllel szemben, a Blackburn ellen, de ez nagy figyelmeztetés volt számunkra" – így a hazaiak mestere, Arsene Wenger.

Egy kis örökmérleg: 71 találkozó, 40 londoni és 13 Coventry-siker, 112, illetve 58 szerzett góllal.