A mesteri Suárez Fowler és Torres nyomában

2013.03.02. 20:24
Suárez – mesterhármas (Fotó: Reuters)
A Liverpool könnyedén, 4–0-ra győzött a Wigan otthonában a Premier League 28. fordulójában. A találkozón Luis Suárez mesterhármast szerzett, rajta kívül még Stewart Downing volt eredményes.

A Liverpool nem sokat teketóriázott, már a második percben megszerezte a vezetést a Wigan otthonában a Premier League 28. fordulójának utolsó szombati mérkőzésén: Philippe Coutinho beadását követően Stewart Downing fejelt közelről Ali al-Habsi kapujába. 0–1

Ami a két csapat tabellán elfoglalt helyét illeti, kijelenthető, hogy a Wigan számára a bentmaradás kiharcolása az első számú cél, míg a Liverpool ebben a bajnokságban sem tud a nagyok dolgába beleszólni, erős középcsapatként esélye sincs Bajnokok Ligája-indulást érő helyen végezni – annak ellenére sem, hogy az utóbbi időszakban kezd élvezetes, jó futballt játszani Brendan Rodgers együttese.

Ennek pedig most a Wigan látta kárát, a hazai csapat a 18. percben már kétgólos hátrányban volt, amikor is Coutinho újabb kiváló passza után Luis Suárez volt eredményes. Az uruguayi csatár aztán a folytatásban magának követelte a főszerepet a mérkőzésen. 0–2

A 33. percben Suárez megpattanó szabadrúgását követően került a Wigan kapujába a labda – ekkor gyakorlatilag véget ért a mérkőzés érdemi része. Már csak az volt a kérdés, hogy a Pool újabb gólokat szerezve gálázik vagy a hazaiak megszerzik a becsületgólt. Esetleg mindkettő. 0–3

Ami dicsérendő, a második félidőre is úgy jöttek ki a liverpooli játékosok, mintha nem három góllal vezetnének. Nem is sokáig vezettek hárommal, a 49. percben ugyanis újra a „vörösök” és újra Suárez volt eredményes. A vendégek gólvágója remekül lépett ki a védők között, s ziccerben nem hibázott. Mesterhármas! 0–4

Suárez ezzel 21. gólját szerezte meg a szezonban, korábban csak Robbie Fowler (25 gól a 1994–1995-ös bajnokságban, 28 az 1995–1996-osban) és Fernando Torres (25, 2007–2008) zárt húsz gól felett liverpooli játékosként egy Premier League-idényben. Ráadásul Suárez át is vette a vezetést a góllövőlistán a Manchester Unitedet erősítő, 19 gólos Robin van Persie-től.

A folytatásban újabb gól már nem született, a Liverpool nagyon magabiztosan gyűjtötte be a három pontot.

28. FORDULÓ
Wigan–Liverpool 0–4 (Downing 2., Suárez 18., 34., 49.)
KORÁBBAN
Chelsea–West Bromwich 1–0 (Ba 28.)
Everton–Reading 3–1 (Fellaini 42., Pienaar 59., Mirallas 66., ill. Robson-Kanu 84.)
Manchester United–Norwich City 4–0 (Kagava 45+2., 76., 87., Rooney 90.)
Southampton–Queens Park Rangers 1–2 (Ramírez 45+1., ill. Rémy 14., Bothroyd 77.)
Stoke City–West Ham 0–1 (Collison 45+3.)
Sunderland–Fulham 2–2 (Gardner 37 – 11-esből, Sessegnon 70., ill. Berbatov 16. – 11-esből, Riether 35.)
Swansea City–Newcastle United 1–0 (Moore 86.)

1. Manchester United 28 23 2 3 68–31 +37 71
2. Manchester City 27 16 8 3 50–24 +26 56
3. Chelsea 28 15 7 6 56–30 +26 52
4. Tottenham 27 15 6 6 47–32 +15 51
5. Arsenal 27 13 8 6 52–30 +22 47
6. Everton 28 11 12 5 44–35 +9 45
7. Liverpool 28 11 9 8 53–34 +19 42