Videó: a Liverpool bizonyította, miért nevezik „mentális szörnyetegnek”

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.03.05. 13:18
Darwin Núnez a Klopp-éra 18. győztes gólját szerezte a 90. perc letelte után a hétvégi Nottingham Forest–Liverpool bajnokin (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli Liverpool szurkolói minden bizonnyal már hozzászoktak ahhoz, hogy csapatuk szereti a végletekig kiélezni mérkőzéseit, a „vörösök” ugyanis Darwin Núnez 99. percben szerzett Nottingham Forest elleni találata révén már a 15. góljukat szerezték az idényben a 85. perc után.

A Liverpoolt a szurkolók gyakran nevezik „Mentality Monsternek”, azaz „mentális szörnyetegnek”, mert a csapat nem ismer vesztett helyzetet, ennek talán egyik legékesebb példája a 2005-ös isztambuli Bajnokok Ligája-döntő, melyet félidei 3–0-s hátrányból nyertek meg tizenegyesekkel a „vörösök” az AC Milan ellen.

A csapat egyébként is híres arról, hogy szereti izgalomban tartani szurkolóit. Az Opta gyűjtése szerint Núnez Forest elleni találata a csapat 44. győztes gólja volt a 90. perc után a Premier League történetében, ez pedig 12-vel több, mint amennyit a második helyezett Arsenal és Tottenham szerzett. Ráadásul Jürgen Klopp kinevezése óta (2015. október) Núnez hétvégi találata már a csapat 18. győztes gólja volt a Premier League-ben a rendes játékidő letelte után.

Nemcsak a hosszabbítást, hanem a rendes játékidő utolsó öt percét is ideszámítva a Liverpool ebben az idényben már 15-ször volt eredményes.

Núnez a mostani góljával a harmadik olyan PL-labdarúgó lett Declan Rice (Arsenal) és Tomás Soucek (West Ham) után, aki ebben az idényben egynél több gólt szerzett a rendes játékidő letelte után.

A mostani kiírás egyébként is kiemelten sok ráadásban szerzett gólt hozott, 27 forduló alatt már 22 hosszabbításban szerzett találat született, ez holtversenyben a harmadik legtöbb a 2002–2003-as idénnyel, csak a 2007–2008-as (25) és a 2021–2022-es (26) kiírásban volt ennél több.

A hajrágólokat a „túloldalról” is megvizsgálta az Opta: a legtöbb gólt a ráadásban a Tottenham kapta, 27-et. Ezzel kapcsolatban érdekesség, hogy hiába vett részt az eddigi összes PL-idényben a Manchester United, csupán hat gólt kapott a hosszabbításban, de ezek közül csak egyet Sir Alex Ferguson regnálása idején – 2007 januárjában Thierry Henry volt eredményes. Legutóbb viszont a közelmúltban történt hasonló a csapattal: február 24-én a Fulham szerzett győztes gólt a 97. percben ellenük – ugyanakkor az Old Traffordon ez csak a második hosszabbításban kapott gólja volt az MU-nak.

ANGOL PREMIER LEAGUE
27. FORDULÓ, HÉTFŐI MÉRKŐZÉS
Burnley–AFC Bournemouth 0–2 (J. Kluivert 13., Semenyo 88.)
Manchester City–Manchester United 3–1 (Foden 56., 80., Haaland 90+1.. ill. Rashford 8.)
Luton–Aston Villa 2–3 (Chong 66., Morris 72., ill. Watkins 24., 38., Digne 89.)
Brentford–Chelsea 2–2 (Roerslev 50., Wissa 69., ill. Jackson 35., Disasi 83.)
Everton–West Ham United 1–3 (Beto 56., ill. Zouma 62., Soucek 90+1., E. Álvarez 90+6.)
Fulham–Brighton & Hove Albion 3–0 (H. Wilson 21., Muniz 32., Adama Traoré 90+1.)
Newcastle United–Wolverhampton Wanderers 3–0 (Isak 14., Gordon 33., Livramento 90+2.)
Tottenham Hotspur–Crystal Palace 3–1 (Werner 78., Romero 80., Szon Hung Min 88., ill. Eze 59.)
Nottingham Forest–Liverpool 0–1 (Núnez 90+9.)
Sheffield United–Arsenal 0–6 (Ödegaard 5., Bogle 13. – öngól, Gabriel Martinelli 15., Havertz 25., D. Rice 39., B. White 58.)