PL: Harvey Barnes volt a csodacsere – a Newcastle őrült meccsen fordított a West Ham ellen

T. Z.T. Z.
2024.03.30. 15:45
Newcastle United v West Ham United - Premier League - St. James' Park
Alexander Isak két tizenegyest is gólra váltott a West Ham ellen (Fotó: Getty Images)
A Newcastle United kétgólos hátrányból felállva 4–3-ra megverte a West Ham Unitedet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 30. fordulójának nagyszombati játéknapján.

Kimondottan jól indult a meccs a Newcastle számára, hiszen a hazai együttes már a 6. percben tizenegyest kapott, amit Alexander Isak gólra is váltott (1–0). A korai találat azonban nem nyugtatta meg a „szarkákat”, épp ellenkezőleg: nem várt zavart okozott a csapat játékában. A 21. percben Michail Antonio révén viszonylag gyorsan kiegyenlített a West Ham (1–1), majd még a szünet előtt, a hosszabbítás tizedik (!) percében Mohammed Kudus is megbüntette a Newcastle védelmének újabb megingását (1–2).

A második félidőt gyors góllal indította David Moyes gárdája: a 48. percben Jarrod Bowen használta ki a Newcastle már-már komédiába illő védekezési bakiját (mindenki lerohanta a labdát vezető Kudust, így viszont teljesen üresen maradt a gólszerző, aki zavartalanul gyalogolhatott a kapuig) és lőtte ki szép mozdulattal a hosszú sarkot (1–3).

Kétgólos vezetése birtokában a West Ham visszaállt, talán túlságosan is, és ennek a 78. percben meglett a böjtje: a Newcastle videózás után tizenegyest kapott, Isak pedig, akárcsak az első félidőben, most is higgadt ítélet-végrehajtónak bizonyult (2–3).

A hajrára élet költözött a hazai csapat játékába, egymás után jöttek a rohamok az egyenlítésért, amelyre nem is kellett sokáig várni: a 83. percben a duplázó Isak most gólpasszt adott, a kiugró csereember, Harvey Barnes pedig az Alphonse Areolát váltó Lukasz Fabianski lábai között a kapuba lőtte a labdát (3–3).

A slusszpoén a nyolcperces (amiből végül tíz lett) hosszabbításra maradt: a 92. percben Barnes nyerőemberré lépett elő, amikor parádés mozdulattal eltekerte a labdát a hiába vetődő Fabianski mellett (4–3)

A 95. percben Anthony Gordon sípszó után elrúgta a labdát, ezért kiállította a játékvezető, de ez a lényegen már nem változtatott: a hatalmasat küzdő Newcastle az idény egyik legjobb meccsén, kétgólos hátrányt ledolgozva 4–3-ra megverte a West Hamet.

ANGOL PREMIER LEAGUE
30. FORDULÓ
Newcastle United–West Ham United 4–3 (Isak 6., 78. – mindkettőt 11-esből, Barnes 83., 90+3., ill. M. Antonio 21., Kudus 45+10., Bowen 48.)
Kiállítva: A. Gordon (Newcastle, 90+5.)