PL: Diaby és Konsa döntött, az Aston Villa két góllal verte a Wolvest

T. Z.T. Z.
2024.03.30. 20:32
Aston Villa v Wolverhampton Wanderers - Premier League
Moussa Diaby szerezte az Aston Villa vezető találatát (Fotó: Getty Images)
Az Aston Villa kétgólos győzelmet aratott a Wolverhampton Wanderers ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 30. fordulójának nagyszombati játéknapján.

A találkozó esélyesének előzetesen is a Bajnokok Ligája-helyekért hajtó Aston Villa számított, ennek megfelelően Unai Emery együttese alapvetően magabiztos győzelmet aratott a középcsapatnak számító Wolverhampton ellen. A 36. percben Moussa Diaby szerzett vezetést a hazaiaknak, majd az 56. percig kellett várni a második hazai találatra – az első gólt szerző Diaby ezúttal gólpasszt adott, a befejező Ezri Konsa volt.

A játékvezető 11 percet hosszabbított a találkozón, ennek azonban már nem volt érdemi jelentősége, a birminghami csapat megőrizte vezetését és 2–0-ra megnyerte a meccset.

Győzelmének köszönhetően az Aston Villa ismét megelőzte a Tottenhamet, és negyedik a tabellán, míg a Wolves maradt a tizedik.

ANGOL PREMIER LEAGUE
30. FORDULÓ
Aston Villa–Wolverhampton 2–0 (M. Diaby 36., Konsa 56.)

KÉSŐBB
21.00: Brentford–Manchester United (Tv: Spíler1)
KORÁBBAN
Newcastle United–West Ham United 4–3 (Isak 6., 78. – mindkettőt 11-esből, Barnes 83., 90+3., ill. M. Antonio 21., Kudus 45+10., Bowen 48.)
Kiállítva: A. Gordon (Newcastle, 90+5.)
Chelsea–Burnley 2–2 (Palmer 45., 78. – az elsőt 11-esből, ill. Cullen 47., O'Shea 81.)
Kiállítva: Assignon és (szakvezetőként) Kompany (44., Burnley)
Bournemouth–Everton 2–1 (Solanke 64., Coleman 90+1. – öngól, ill. Beto 87.)
Nottingham–Crystal Palace 1–1 (Wood 61., ill. Mateta 11.)
Sheffield United–Fulham 3–3 (Brereton 58., 70., McBurnie 68., ill. Palhinha 62., Decordova-Reid 86., Muniz 90+3.)
Tottenham–Luton 2–1 (Kaboré 51. – öngól, Szon Hung Min 88., ill. Chong 3.)