PL: a Brentford ellen tört meg a Burnley 11 meccses nyeretlenségi sorozata

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.03.16. 18:06
Jan Kruger2023. december 23. óta először nyert a Burnley (Fotó: Getty Images)
Megtört a Burnley 11 mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozata: 80 percig emberelőnyben játszva 2–1-re nyert a Brentford ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 20. fordulójának szombati játéknapján. Eközben a Nottingham Forest csak döntetlenre végzett a Luton Town vendégeként, az egy-egy pontnak egyik fél sem örülhet igazán.

BURNLEY–BRENTFORD

A másodosztályból bajnokként feljutó Burnley az utolsó helyről várta a hozzá hasonlóan pocsék formában lévő, de már 26 pontot gyűjtő Brentford elleni hazai mérkőzését. Vincent Kompanyéknak pedig minden pontra nagy szükségük van, ha szeretnének a PL-ben maradni, így a Brentford ellen szinte kötelező volt számukra a három pont megszerzése.

Ehhez nagyban hozzájárult, hogy a vendégek Tottenhamtől kölcsönvett szélsőjét, Sergio Reguilónt már a 9. percben kiállították azonnali piros lappal, a Burnley büntetőjét pedig Jacob Brunn Larsen értékesítette. A vezetés jó hatással volt a hazaiakra, akik nagy mezőnyfölényben játszottak, de ezt csak bő egy óra után tudták kamatoztatni, amikor David Datro Fofana duplázta meg a különbséget.

Thomas Frank csapatának kétgólos hátrányban, tíz emberrel csak a szépítésre futotta, ezzel a Burnleynek megtört 11 mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozata, s 2023. december 23. óta – azaz 2024-ben – először nyert.

LUTON TOWN–NOTTINGHAM FOREST

A másik újonc Luton az ugyancsak a kiesés elől menekülő Nottinghamet fogadta a Kenilworth Roadon. A kiegyenlített mérkőzésen valamivel a vendégek voltak veszélyesebbek, ezt pedig Chris Wood révén a 34. percben használták ki – igaz, néhány perccel később a Luton is a kapuba juttatta a labdát, de Teden Mengi találatát kezezés miatt érvénytelenítették.

A fordulás után sem változott sok minden, a Luton dominálása ellenére a Nottingham volt veszélyesebb, de a hazaiak nyomása végül góllá érett, a csereként beálló Luke Berry ugyanis a 90. percben egyenlített, pontot mentve ezzel csapatának.

ANGOL PREMIER LEAGUE
29. FORDULÓ
Burnley–Brentford 2–1 (J. Bruun Larsen 10. – 11-esből, D. D. Fofana 62., ill. Ajer 83.)
Kiállítva: Reguilón (9., Brentford)
Luton Town–Nottingham Forest 1–1 (Berry 90., ill. Wood 34.)
KÉSŐBB
18.30: Fulham–Tottenham (Tv: Match4)

VASÁRNAP JÁTSSZÁK
15.00: West Ham United–Aston Villa (Tv: Match4)

Az FA-kupa-negyeddöntő miatt elhalasztották az Arsenal–Chelsea, a Crystal Palace–Newcastle, a Manchester United–Sheffield United, a Wolverhampton–Bournemouth, az Everton–Liverpool és a Brighton–Manchester City mérkőzést.