PL: Villa-henger Sheffieldben, a 4. helyen áll Unai Emery csapata

M. B.M. B.
2024.02.03. 20:32
Gálázott a ligautolsó otthonában az Emery-csapat (Fotó: Getty Images)
Az Aston Villa 5–0-ra győzött a Sheffield United otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulójában.

Gyors egymásutánban háromszor is cserben hagyta a ligautolsó Sheffield Unitedet a magasra feltolt védelem: nyolc perc leforgása John McGinn, Ollie Watkins és Leon Bailey is gólra váltott egy-egy gyors ellentámadást. Csupán a 30. percben jártunk, amikor egy vendég szöglet után Youri Tielemans átlövése a keresztlécről a kapuba vágódott – a hazai drukkerek egy része már ekkor elindult haza, a feldúlt nézők nem bírták tovább nézni az övéik megaláztatását.

A szünet után másfél perccel Álex Moreno a változatosság kedvéért kapásból szerezte meg csapata ötödik gólját. Azt hihettük, hogy ebből nagyobb kiütés lesz, de több érvényes gólt nem szereztek a felek (hazaiak szépítő találatát les címén vette el a VAR) – a „pengék” szempontjából így is megalázó vereség lett a végeredmény. Ezzel szemben Unai Emery együttese megelőzte a kora délután ikszelő Tottenhamet, s feljött a 4. helyre.

ANGOL PREMIER LEAGUE
23. FORDULÓ
Sheffield United–Aston Villa 0–5 (McGinn 12., Watkins 16., Bailey 20., Tielemans 30., Álex Moreno 47.)

Korábban
Brighton–Crystal Palace 3–1 (Dunk 3., Hinshelwood 33., Buonanotte 34., ill. Mateta 71.)
Burnley–Fulham 2–2 (Fofana 71., 90+1., Palhinha 17., Muniz 21.)
Newcastle United–Luton 4–4 (Longstaff 7., 23., Trippier 67., Barnes 73. ill. Osho 21., Barkley 40., Morries 59 – 11-esből, Adebayo 62.)
Everton–Tottenham 2–2 (Harrison 30., Branthwaite 90+4., ill. Richarlison 4., 41.)