PL: dráma Londonban, a Spurs 96. perces góllal nyert a Brighton ellen

D. Á.D. Á.
2024.02.10. 18:01
Drámai meccsen nyert a Spurs (Fotó: Getty Images)
A Tottenham 96. perces góllal 2–1-re legyőzte a Brightont az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 24. fordulójában. A Fulham 3–1-re megverte a Bournemouth-t, amelyben Kerkez Milos csereként lépett pályára a második félidőre. A Sheffield United Lutonban, a Brentford Wolverhamptonban aratott kétgólos sikert. A Newcastle United izgalmas meccsen 3–2-re felülkerekedett a Nottingham Foresten.

A Tottenham hamar bajba került, mert a 16. percben Micky van de Ven szabálytalansága után tizenegyeshez jutott a Brighton. Pascal Gross rendkívül higgadtan lőtt a kapu jobb oldalába, Vicario kapus az irányt sem találta el.

Ezután sokáig hátrányban volt a Spurs, de egy óra játék után csak összejött az egyenlítés. Dejan Kulusevski remek passzából Pape Matar Sarr került helyzetbe, ám lövés helyett önzetlenül Richarlisonnak passzolt volna. A visszafutó Dunk becsúszva nagyot mentett, pechére azonban előbb a kapufára, majd éppen Sarrhoz pattant a labda, a középpályásnak ballal csak az üres kapuba kellett passzolnia.

A hosszabbítás utolsó percében a győzelmet is kisajtolta a Spurs – a csereként beálló Szon Hung Min húzott el a bal szélen, pontos beadása után Brennan Johnson döntötte el a három pont sorsát. A győzelemnek köszönhetően a Tottenham feljött a negyedik helyre, a Brighton csak a nyolcadik.

Nem volt könnyű helyzetben Kerkez Milos, ugyanis a szünetben, kétgólos hátrányban állt be a Bournemouth-ba a Fulham ellen. A második félidő elején gyors gólváltást láthattak a nézők – Marcos Senesi góljára két percen belül válaszolt Rodrigo Muniz –, ám ezután már nem változott az állás, a londoni együttes 3–1-re nyert.

A kiesés elől menekülő csapatok összecsapásán a sereghajtó Sheffield United némi meglepetésre 3–1-re nyerni tudott a Luton Town ellen.

Christian Nörgaard és Ivan Toney góljával a Brentford is kétgólos győzelmet aratott a Wolverhampton Wanderers vendégeként.

Az esti mérkőzésen a Newcastle United kétszer is vezetett az első félidőben, mégsem vezetett a szünetben a Nottingham Forest ellen – Bruno Guimaraes és Fabian Schär góljára Anthony Elanga és Callum Hudson-Odoi válaszolt. A második félidő közepén Guimaraes megszerezte önmaga második, csapata harmadik gólját, a „szarkák” pedig ezután már nem kaptak újabb gólt, így 3–2-re győztek.

ANGOL PREMIER LEAGUE
24. FORDULÓ
Fulham–AFC Bournemouth 3–1 (De Cordova-Reid 5., Rodrigo Muniz 36., 52., ill. Senesi 50.)
Liverpool–Burnley 3–1 (Jota 31., L. Díaz 52., Núnez 79., ill. D. O'Shea 45.)
Luton–Sheffield United 1–3 (C. Morris 52. – 11-esből, ill. Archer 30., McAtee 36. – 11-esből, Vini Souza 72.)
Tottenham Hotspur–Brighton & Hove Albion 2–1 (P. M. Sarr 62., B. Johnson 90+6., ill. Gross 16. – 11-esből)
Wolverhampton Wanderers–Brentford 0–2 (Nörgaard 35., Toney 77.)
Nottingham Forest–Newcastle United 2–3 (Elanga 26., Hudson-Odoi 45+6., ill. Bruno Guimaraes 10., 66., Schär 43.)
Manchester City–Everton 2–0 (Haaland 71., 85.)