FA-kupa: hajrában szerzett góllal jutott tovább a Chelsea és a Man. United is

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.02.28. 22:52
Casemiro fejesgóljával nyert és továbbjutott a Manchester United (Fotó: Getty Images)
A Manchester United Casemiro fejes góljával nyert Nottinghamben, míg a Chelsea hátrányból felállva, Conor Gallagher 90. perces találatával győzött a Leeds United ellen, és továbbjutott a labdarúgó FA-kupa legjobb nyolc csapata közé. A Wolverhampton ezzel szemben egy második perces góllal győzte le a Brightont.

A Leeds United korán vezetést szerzett a Chelsea otthonában. A vendégek a londoni csapat kirúgását követően szereztek labdát, Mateo Joseph pedig átvétel nélkül közelről a kapu közepébe bombázott a nyolcadik percben. 0–1

Nem kellett sok idő az egyenlítéshez a Chelsea-nek, hét perccel később Moises Caicedo passzából Nicolas Jackson volt eredményes. Sőt még a félidő vége előtt a vezetést is átvette Mauricio Pochettino együttese. Raheem Sterling az alapvonalról tette vissza a labdát az érkező Mihajlo Mudriknak, aki kapásból jobbal a jobb alsó sarokba talált. 2–1

Azonban volt válasza a Leedsnek is, ismét a 20 éves Mateo Joseph volt jókor jó helyen, és a kapuba bólintott Jaidon Anthony beadásából, így fél órával a vége előtt ismét egyenlő volt az állás. 2–2

A hosszabbításra nem került sor, erről a csereként beálló Conor Gallagher gondoskodott, aki a 90. percben Enzo Fernández passzát vágta a kapuba, továbbjuttatva a Chelsea-t. 3–2

NOTTINGHAM–MANCHESTER UNITED

Az első félidőben 21 lövéssel próbálkoztak a csapatok, de a kaput csak ötször találták el. A második játékrész is sokáig nagyobb helyzet nélkül zajlott, majd Marcus Rashford előtt adódott lehetőség, de lövése kapu fölé szállt.

A 89. percben a bal oldalról érkező vendégszabadrúgásból Casemiro a kapus lába között fejelt a kapuba. A VAR perceken át vizsgálta a gólt, majd a játékvezető úgy látta, nem volt lesállás. A Manchester United nyert, és a Southamptont búcsúztató Liverpoolt fogadja a legjobb nyolc között. 0–1

WOLVERHAMPTON–BRIGHTON

A Wolverhampton ezzel szemben nem bízta az utolsó pillanatokra a döntést, Mario Lemina már a második percben vezetést szerzett a Brighton ellen. Ezt követően a vendégeknek hiába volt 18 kapura lövésük, mindössze csak kétszer találták el a Wolverhampton kapuját. Jason Steele még a 96. percben is egyenlíthetett volna, lövése azonban elkerülte a kaput. A Wolves a következő körben a másodosztályú Coventryt fogadja. 1–0

ANGOL FA-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
Chelsea–Leeds United (II.) 3–2 (N. Jackson 15., Mudrik 37., Gallagher 90., ill.  M. Joseph 8., 59.)
Nottingham Forest–Manchester United 0–1 (Casemiro 89.)
Wolverhampton–Brighton 1–0 (Lemina 2.)
Liverpool–Southampton (II.) 3–0 (Koumas 44., Danns 73., 88.)