PL: fordított Lutonban a Man. City; az Everton is legyőzte a Chelsea-t

2023.12.10. 17:10
Grealish lőtte a Manchester City második gólját (Fotó: Getty Images)
A Manchester City fordított a Luton otthonában, az Everton odahaza győzte le a Chelsea-t, míg a Fulham egymás után a második hazai bajnokiját is 5–0-ra nyerte meg az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 16. fordulójának vasárnapi játéknapján.

LUTON–MANCHESTER CITY

A négy bajnoki óta nyeretlen City megnyomta a mérkőzés elejét, a második percben Phil Foden lőtt éles szögből, de a november hónap legszebb védését bemutató Thomas Kaminski hárított. A címvédő a folytatásban azonban nem sziporkázott, Pep Guardiola nem lehetett elégedett csapata teljesítményével. A szünet előtt aztán jött a pofon: a ráadás második percében Elijah Adebayo bólintott a kapuba a hazai szurkolók legnagyobb örömére (1–0). Ez volt a negyedik gólja az idényben, korábban az Arsenalnak is beköszönt.

A fordulás után nem kellett sok a Citynek az egyenlítéshez, a 62. percben Bernardo Silva csavart a hosszúba (1–1).

Pillanatok alatt fordított Guardiola legénysége, ugyanis a 64. percben Julián Álvarez passzát Jack Grealish váltotta gólra (1–2).

A Manchester City nagy nehezen legyűrte az újoncot, ezzel megszakítva a négymeccses nyeretlenségi sorozatát a Premier League-ben.

EVERTON–CHELSEA

Sok helyzetet nem hozott az első félidő az elmúlt két mérkőzését egyaránt megnyerő Everton és felemás formában lévő Chelsea összecsapásán. Az egyetlen kaput eltaláló kísérletnél Jordan Pickfordnak kellett vetődve hárítania. A Chelsea-nél volt jóval többet a labda.

A szünet után aztán megszerezték a vezetést a liverpooliak: Robert Sánchez elsőre még hárított, de a kipattanónál már ő is tehetetlennek bizonyult Abdoulaye Doucouré lövésénél (1–0).

A hajrában sérülés miatt kapust kellett cserélnie az egyenlítésre hajtó vendégeknek. Gólt azonban ismét az Everton szerzett, a 92. percben Lewis Dobbin zárta le találkozót (2–0).

Tovább szárnyal az Everton, amely győzelmével már négy ponttal többet szerzett az idényben, mint a Chelsea. Ha nincs az a pontlevonás...

FULHAM–WEST HAM

A kitűnő formában lévő West Ham annak a Fulhamnek az otthonába látogatott, amely szerdán odahaza egy ötöst hintett a Nottinghamnek. A Fulham most is brillírozott hazai pályán, ugyanis az első félidőben háromszor is betalált.

A játékrész közepén Raúl Jiménez szerezte meg fejjel a vezetést (1–0), aztán a 31. percben Willian duplázta meg az előnyt (2–0). A 41. perc legelején egy sarokrúgás után Tosin Adarabioyo is megfejelte a maga gólját, igaz, a labda megpattant egy védőn (3–0).

A 60. percben a negyedik Fulham-találat is megszületett, Harry Wilson lőtte ki a jobb felső sarkot. Óriási gól volt (4–0).

A Forest után a West Hamnek is ötöt lőtt a Fulham, a 88. percben Carlos Vinícius alakította ki a végeredményt (5–0).

ANGOL PREMIER LEAGUE
16. FORDULÓ

Everton–Chelsea 2–0 (A. Doucouré 55., Dobbin 90+2.)
Fulham–West Ham United 5–0 (Raúl Jiménez 22., Willian 31., Adarabioyo 41., H. Wilson 60., Carlos Vinícius 88.)
Luton–Manchester City 1–2 (Adebayo 45+2., ill. B. Silva 62., Grealish 64.)
Később
Tottenham Hotspur–Newcastle United 4–1 (Udogie 26., Richarlison 36., 60., Szon Hung Min 85.– 11-esből, ill. Joelinton 91.)