PL: az Arsenal és az Aston Villa is nyert, egyelőre megelőzte a Liverpoolt

2023.12.17. 17:02
Gabriel Jesus szerezte meg az Arsenal vezető gólját (Fotó: Getty Images)
Az Arsenal a Brightont, az Aston Villa a Brentfordot, a West Ham a Wolvest győzte le vasárnap, az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság (Premier League) 17. fordulójában.

A legutóbbi öt egymás elleni mérkőzésből az Arsenal mindössze egyet tudott megnyerni a Brighton ellen. Mikel Arteta csapata természetesen úgy lépett pályára, hogy szeretné feljebb billenteni a mérleg nyelvét: tizenöt kapura lövésből gólt ugyan nem szerzett az első félidőben, de uralta a játékot. Érdekesség, hogy Roberto De Zerbi együttese egyetlen kísérletet sem ejtett 45 perc alatt, erre 49 mérkőzés óta nem volt példa.

Az 53. percben aztán megtört a jég, Bukayo Saka jobb oldali szögletét követően Gabriel Jesus fejjel volt eredményes. Egyetlen igazán veszélyes Brighton-helyzettől eltekintve nem igazán forgott veszélyben az „ágyúsok” sikere, különösen azután, hogy a végjátékban Kai Havertz is betalált. A találkozó 2–0-val zárult, így az Arsenal megelőzte a vasárnap délután 17.30-tól a Manchester United ellen játszó Liverpoolt a tabellán, másképp fogalmazva: a bajnokság élére állt.

A tabella harmadik helyén álló, öt meccse veretlen Aston Villa a Brentford otthonában lépett pályára, s noha alapvetően irányított az első félidőben, egygólos hátrányban kellett a szünetre vonulnia, mivel a 45. percbenKeane Lewis-Potter szögletet követően remekül érkezett az elé pattanó labdára (1–0).

Nem jött jól a Brentfordnak, hogy a 71. percben Ben Mee rendkívül veszélyesen csúszott beLeon Baileynek, tettéért ugyanis kiállította a játékvezető. A Villa kihasználta a helyzetet, pár perccel később Bailey remek beadását Alex Moreno fejjel váltotta gólra. Ollie Watkins is beköszönt, ezzel eldöntötte a meccset:hiába kapott a 97. percben Boubacar Kamara révén ugyancsak piros lapot az Aston Villa, 2–1-re nyertek Unai Emeryék, ezzel ők is megelőzték a Liverpoolt.

A 9. West Ham a 13. Wolvest fogadta. A „kalapácsosok” nagy örömére Mohammed Kudus remekelt, góljaival 2–0-s előnyre tettek szert: előbb 19 méterről, gyönyörűen, lapos lövésből a 22. percben, majd szép kontra végén a 32. percben talált be a ghánai. A második felvonásban tovább nyílt az olló, Jarrod Bowen megszerezte idénybeli tizedik találatát. Újabb gólt nem született, 3–0-ra győzött a West Ham, amely a tabella hetedik pozíciójára lépett elő.

ANGOL PREMIER LEAGUE
17. FORDULÓ
Arsenal–Brighton & Hove Albion 2–0
(Gabriel Jesus 53., Havertz 87.)
Brentford–Aston Villa 1–2 (Lewis-Potter 45., ill. A. Moreno 77., Watkins 85.)
Kiállítva: Mee (Brentford, 71.), Kamara (Aston Villa, 90+7.)
West Ham United–Wolverhampton Wanderers 3–0
(Kudus 22., 32., Bowen 74.)
KÉSŐBB
17.30:
Liverpool–Manchester United (Tv: Spíler1)

KORÁBBAN
SZOMBAT
AFC Bournemouth–Luton Town 1–1 – az 58. percben félbeszakítva
(Solanke 58., ill. Adebayo 3.)
Chelsea–Sheffield United 2–0 (Palmer 54., Jackson 61.)
Manchester City–Crystal Palace 2–2 (Grealish 24., Lewis 54., ill. Mateta 76., Olise 90+5. – 11-esből)
Newcastle United–Fulham 3–0 (Miley 57., Almirón 64., Burn 82.)
Kiállítva: Raúl Jiménez (Fulham, 23.)
Burnley–Everton 0–2 (Am. Onana 19., Keane 25.)