PL: Wilson duplázott, Hvang Hi Csan javította a hibáját – iksz a Wolves–NU

B. D. K.B. D. K.
2023.10.28. 20:37
Hvang Hi Csan volt a mérkőzés egyik főszereplője (Fotó: Getty Images)
A Wolverhampton Wanderers odahaza 2–2-es döntetlent játszott a Newcastle Uniteddel az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 10. fordulójának szombati záró mérkőzésén.

A Bajnokok Ligájában elszenvedett vereségét szerette volna feledtetni a Newcastle az egyre jobb formába lendülő Wolverhamton ellen.

A mezőnyfölényben játszó vendégek a 22. percben kalandos körülmények között kerültek előnybe, Callum Wilson háttal a kapunak juttatta a labdát a hálóba (0–1).

A Wolves nem tört meg a kapott góltól, és többször is veszélyeztetett, majd a 36. percben egy szöglet után Mario Leminaa kapuba bólintott. Ebben picit benne volt Nick Pope, aki előtte több szép védést is bemutatott (1–1).

Amikor már úgy tűnt, döntetlennel vonulnak a szünetre, Hvang Hi Csan nagyot hibázott a saját tizenhatosán belül, büntetőhöz segítve a Newcastle-t. A labda mögé Wilson állt, és ha nem is magabiztosan, de értékesítette a tizenegyest (1–2).

Hvang Hi Csan aztán a második félidőben javította a hibáját, és remek góllal egyenlített. A dél-koreai támadónak ez volt sorozatban a hatodik találata hazai pályán a bajnokságban (2–2).

Kiemelendő, hogy a Wolves egyik legfontosabb játékosa, Pedro Neto labdavezetés közben meghúzódott, és le kellett cserélni, kérdés, mennyi időre dőlt ki.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

ANGOL PREMIER LEAGUE
10. FORDULÓ

Wolverhampton Wanderers–Newcastle United 2–2 (Lemina 36., Hvang Hi Csan 71., ill. C. Wilson 22., 45+4. – a másodikat 11-esből)
Korábban
Chelsea–Brentford 0–2 (Pinnock 58., Mbeumo 90+6.)
Arsenal–Sheffield United 5–0 (Nketiah 28., 50., 58., Fabio Vieira 88. – 11-esből, Tomijaszu 90+6.)
AFC Bournemouth–Burnley 2–1 (Semenyo 22., Billing 76., ill. C. Taylor 11.)

VASÁRNAP
14.00: West Ham United–Everton
15.00: Aston Villa–Luton Town
15.00: Brighton & Hove Albion–Fulham
15.00: Liverpool–Nottingham Forest (Tv: TV2)
16.30:
Manchester United–Manchester City (Tv: Spíler1) – élőben az NSO-n!

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Crystal Palace–Tottenham Hotspur 1–2 (J. Ayew 90+4., ill. J. Ward 53. – öngól, Szon Hung Min 66.)

1. Tottenham 10 8 2 22–9 +13 26
2. Arsenal 10 7 3 23–8 +15 24
3. Manchester City 9 7 2 19–7 +12 21
4. Liverpool 9 6 2 1 20–9 +11 20
5. Aston Villa 9 6 1 2 23–13 +10 19
6. Newcastle 10 5 2 3 26–11 +15 17
7. Brighton & Hove Albion 9 5 1 3 22–18 +4 16
8. Manchester United 9 5 4 11–13 –2 15