PL: Pickford az öngólja ellenére is hős lett a Sheffield ellen

B. D. K.B. D. K.
2023.09.02. 15:42
Pickfordnak fura meccse volt (Fotó: Getty Images)
A Sheffield United hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott az Evertonnal az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 4. fordulójának szombati első mérkőzésén.

A szebb időket is megélt Everton kezdte jobban a találkozót, a 14. percben Abdoulaye Doucouré kotorta a labdát a kapuba. Elsőre még bravúrral védeni tudott a kapus, de másodikra már nem tudta megakadályozni a gólt (0–1).

Lüktető volt az iram. Néhány perccel később majdnem megduplázta előnyét a liverpooli gárda, aztán nem sokkal később a túloldalt Jordan Pickfordnak kellett leérnie a sarokba.

Az Aston Villától a Sheffield Unitedhez nagy reményekkel érkező Cameron Archer hét közben, a Ligakupában debütált új csapatában, most pedig a Premier League-ben is kezdőként kapta meg a bizalmat. Élt is lehetőséggel, ugyanis a 33. percben egy visszagurított labdát jobb belsővel, nagy erővel a bal sarokba helyezett (1–1).

Az első félidő ráadásában ismét villant a 21 éves angol csatár. A bal sarokba tartó lövése ugyan a kapufára ment, de a visszapattanó labda eltalálta a vetődő Pickfordot, akinek hátáról a labda kikötött a kapuban (2–1).

A második játékrész elejét megnyomta az Everton, és össze is jött a vendégeknek az egyenlítés, Arnaut Danjuma érkezett remek ütemben egy beadásra (2–2).

A 99. percben a Sheffield United megnyerhette volna a mérkőzést, de Pickford földöntúli bravúrokkal egy pontot megmentett csapatának, ezzel mindkét gárdának megvan az első pontja az idényben.

ANGOL PREMIER LEAGUE
4. FORDULÓ
Sheffield United–Everton 2–2
(Archer 33., Pickford 45+3. – öngól, ill. A. Doucouré 14., Danjuma 54.)
Később
Brentford–AFC Bournemouth 2–2 (M. Jensen 7., Mbeumo 90+3., ill. Solanke 30., D. Brooks 77.)
Burnley–Tottenham Hotspur 2–5 (Foster 4., Brownhill 90+4., ill. Szon Hung Min 16., 63., 66., Romero 45+2., Maddison 54.)
Chelsea–Nottingham Forest 0–1 (Elanga 48.)
Manchester City–Fulham 5–1 (J. Álvarez 31., Aké 45+5., Haaland 58., 70., 90+5. – a másodikat 11-esből, ill. Ream 33.)

Brighton & Hove Albion–Newcastle United 3–1 (Ferguson 27., 65., 70., ill. C. Wilson 90+2.)