PL: a 45. percig vezetett a Leeds, de a Palace így is kitömte

B. D. K.B. D. K.
2023.04.09. 17:07
Palace-gála a második félidőben (Fotó: Getty Images)
Remek második félidei teljesítményével a Crystal Palace 5–1-re legyőzte idegenben a Leeds Unitedet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 30. fordulójának vasárnapi első mérkőzésén. Jordan Ayew két gólt szerzett, de a mérkőzés hőse az a Michael Olise, aki bő negyedóra alatt osztott ki három gólpasszt.

Majdnem az első perc végén megszerezte a vezetést a Leeds United, ám Luis Sinisterra kissé éles szögből centikkel a hosszú sarok mellé lőtt. A hazaiak alaposan bekezdtek, a Crystal Palace szerencsés volt, hogy megúszta kapott gól nélkül az első negyedórát.

Húsz perc elteltével aztán remek ütemben érezett egy szögletre Patrick Bamford, aki nagyszerűen csúsztatott a hosszú sarokba, a labda a kapufáról pattant be. A támadónak ez volt a 145. tétmérkőzésén az 50. gólja a Leeds színeiben (1–0) (VIDEÓ ITT!).

A Palace is eltalálta a kapufát egy szögletet követően, Jeffrey Schlupp azonban nem volt szerencsés, labdája kifele pattant. A szünet előtt viszont Marc Guéhi révén egyenlítettek a vendégek (1–1) (VIDEÓ ITT!).

A második játékrész teljes hazai összeomlást hozott, vagy ha úgy tetszik, Palace-gálát. Az 53. percben Jordan Ayew emelkedett magasabbra a védőjénél, és a sarokba bólintott (1–2) (VIDEÓ ITT!). Nem sokkal később Eberechi Eze megduplázta a vendégek előnyét. Meg kell említeni, hogy mindkét találatnál Michael Olise adta a gólpasszt (1–3) (VIDEÓ ITT!).

A 69. percben – harmadszor Olise passzából – talált be Roy Hodgson együttese, Odsonne Édouard fejezte be higgadtan az ellenakciót (1–4) (VIDEÓ ITT!). A hajrában ismét Jordan Ayew volt jókor jó helyen, így ő állította be az 5–1-es végeredményt (VIDEÓ ITT!). Érdekesség, hogy a támadó ezen az egy meccsen több gólt szerzett, mint az egész idényben a Premier League-ben.

Szintén megjegyzendő, hogy Patrick Vieira irányításával 27 meccsen 21 gólt szerzett a Crystal Palace, míg Roy Hodgson alatt két meccsen már most hét találatnál és két győzelemnél jár a londoni csapat.

ANGOL PREMIER LEAGUE
30. FORDULÓ
Leeds United–Crystal Palace 1–5
(Bamford 21., ill. Guéhi 45+1., J. Ayew 53., 77., Eze 55., Édouard 69.)
Később
Liverpool–Arsenal 2–2
(Szalah 42., Firmino ill. Martinelli 8., Jesus 28.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Manchester United–Everton 2–0 (McTominay 36., Martial 71.)
Tottenham Hotspur–Brighton & Hove Albion 2–1 (Szon Hung Min 10., Kane 79., ill. Dunk 34.)
Wolverhampton Wanderers–Chelsea 1–0
(Nunes 31.)
Brentford–Newcastle United 1–2 (Toney 45+1. – 11-esből, ill. Raya 54. – öngól, Isak 61.)
Aston Villa–Nottingham Forest 2–0
(B. Traoré 48., Watkins 90+5.)
Fulham–West Ham United 0–1 (Reed 23. – öngól)
Leicester City–AFC Bournemouth 0–1 (Billing 40.)
Southampton–Manchester City 1–4 (Mara 72., ill. Haaland 45., 68., Grealish 58., J. Álvarez 75. – 11-esből)

1. Arsenal 30 23 4 3 72–29 +43 73
2. Manchester City 29 21 4 4 75–27 +48 67
3. Newcastle 29 15 11 3 48–21 +27 56
4. Manchester United 29 17 5 7 44–37 +7 56
5. Tottenham 30 16 5 9 55–42 +13 53
6. Brighton & Hove Albion 28 13 7 8 52–36 +16 46
7. Aston Villa 30 13 6 11 41–42 –1 45
8. Liverpool 29 12 8 9 50–35 +15 44