Championship: a Burnley feljutott a Premier League-be

R. P.R. P.
2023.04.07. 23:26
Óriási öröm, a Burnley ismét a Premier League-ben játszhat (Fotó: Getty Images)
Az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Championship) 40. fordulójában a Burnley 2–1-re nyert idegenben a Middlesbrough ellen, ezzel matematikailag is eldőlt, hogy a 2023–2024-es évadot a Premier League-ben kezdheti meg.

A Championshipből az első két helyezett automatikusan feljut az élvonalba, míg a harmadik helyről rájátszás dönt. A Burnley már régóta nagy előnnyel vezeti a 46 fordulós bajnokságot, és csak idő kérdése volt, hogy mikor lesz matematikailag is biztos a feljutása.

A Middlesbrough 11 meccs óta veretlen volt hazai pályán, de az éllovas megszakította a sorozatot.

Ashley Barnes gólja után Chuba Akpom egyenlített a hazaiaknak, ám a 66. percben Connor Roberts ismét a vendégeket juttatta előnyhöz. Innentől a Boro mindent megpróbált az újabb egyenlítésért, ám a Burnley jól védekezett és a szerencsével sem állt hadilábon. Maradt az 1–2, így a Burnley mindössze egyetlen évadot töltött a másodosztályban.

CHAMPIONSHIP
40. FORDULÓ
Middlesbrough–Burnley 1–2

Az állás (élcsoport): 1. Burnley 87 pont (39 meccs) – már feljutó, 2. Sheffield United 76 (39), 3. Luton Town 68, 4. Middlesbrough 67, 5. Millwall 62, 6. Blackburn 61