Premier League: sorozatban harmadszor is kikapott az Arsenal

2019.04.28. 14:31
Maitland-Niles (jobbra) belépője döntőnek bizonyult (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 36. fordulójának vasárnapi első mérkőzésén a Leicester City Youri Tielemans góljával és Jamie Vardy késői duplájával hazai pályán 3–0-ra legyőzte az Arsenalt, amely Ainsley Maitland-Niles kiállítása miatt a 36. perctől emberhátrányban játszott, és sorozatban harmadszor szenvedett vereséget.

A bronzéremért folyó csatában az utolsó szalmaszálat a Leicester elleni esetleges győzelem jelenthette volna az Arsenal számára, hiszen a három ponttal egy egységre megközelítette volna a harmadik Tottenhamet Unai Emery csapata.

Más kérdés, hogy a londoniaknak nem sok esélyük volt a győzelem megszerzésére: a Leicester már az első félidőben is sokkal többet birtokolta a labdát, és többször volt gólveszélyes, mint ellenfele – öt hazai lövés találta el Bernd Leno kapuját, míg Kasper Schmeichelnek egy védést kellett csak bemutatnia..

Az első játékrész krónikájához tartozik még, hogy Ainsley Maitland-Niles a 36. percben rossz ütemben lépett oda James Maddisonnak, amiért megkapta a második sárga lapját, s mehetett zuhanyozni.

Paradox módon talán még bízhattak is a vendégek abban, hogy emberhátrányba kerülve begyűjtik a három pontot, mert egyetlen PL-gárdaként többször nyert, amikor kiállítás sújtotta a csapatot, mint nem – 33 emberhátrányos győzelem mellett 27 vereséget tud felmutatni.

A második 45 percben azonban alig negyedóra kellett ezen remények kialvásához: James Maddison beívelését Youri Tielemans csúsztatta az „ágyúsok” hálójába, 1–0.

A folytatásban is dominált a Leicester, a vendégeknek esélyük sem volt az egyenlítésre, s a hajrában Jamie Vardy adta meg a kegyelemdöfést: Schmeichel kapus indítása után átemelte Lenót, majd a lécről elé visszapattanó labdát a kapuba fejelte, 2–0.

Sőt, a mérkőzés utolsó mozzanataként Vardy állította be a 3–0-s végeredményt is, amikor Ricardo Pereira passza után az ötösről a kapuba passzolt.

Ezzel az Arsenal sorozatban a harmadik bajnoki mérkőzésén is vereséget szenvedett, és – ugyan a matematikai esélye még él, de – gyakorlatilag kiszállt a bronzéremért folyó versenyfutásból.