PL: nyolc gólt tett a fa alá az Everton és a Tottenham

2018.12.23. 18:57
Hatszor ünnepelhettek a Tottenham játékosai (Fotó: AFP)
Gólokban gazdag találkozót hozott az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 18. fordulójának záró mérkőzése: bár a vezetést az Everton szerezte meg, a Tottenham még az első félidőben hárommal válaszolt, s végül 6–2-es sikerrel távozott a Goodison Parkból.

Finoman fogalmazva sem megy jól a nagyok ellen az Evertonnak, Marco Silva együttese a most zajló idényben négy vereség mellett csupán egy döntetlent ért el az első hat helyezettel szemben. A kört a Tottenham ellen zárta az idei utolsó hazai bajnokijára készülő liverpooli csapat, amely két nagy vendéghelyzet után megszerezte a vezetést: a védők bizonytalankodása után Dominic Calvert-Lewin centerezett, a berobbanó Theo Walcott pedig közelről a kapuba lőtt (1–0).

Több sem kellett a Tottenhamnek, parádés negyedórát produkálva még a szünet előtt fordítottak a vendégek, akik ráadásul kétgólos előnnyel vonulhattak pihenőre. A gólgyártást Szon Hung Min kezdte meg, igaz, kellett hozzá Jordan Pickford és Kurt Zouma hathatós közreműködése: előbbi hiába jött ki a kapujából, a francia védővel nem értették meg egymást, Szon pedig köszönte szépen, és az üres kapuba helyezett (1–1).

Nem sokkal később Dele Alli góljával már a Spurs volt előnyben, majd Kieran Trippier kapufáról visszapattanó szabadrúgása után az ott ólálkodó Harry Kane-nek nem esett nehezére az üres kapuba továbbítania a labdát (1–3).

A szünet után Christian Eriksen parádés lövéssel háromgólosra hizlalta az előnyt, s bár Gylfi Sigurdsson visszahozta az Everton reményeit, Szon és Kane ismét betalált, így a Tottenham hat góllal és magabiztos győzelemmel ajándékozta meg a szurkolókat (2–6). A két csapat ezt megelőzően 2005 januárjában játszott egymással ilyen gólgazdag meccset, akkor a londoniak 5–2-re nyertek a White Hart Lane-en.

Sikerével a Tottenham megerősítette harmadik helyét a táblázaton, és két pontra megközelítette a meglepő vereséget szenvedő Manchester Cityt.

ANGOL PREMIER LEAGUE
18. FORDULÓ

Everton–Tottenham 2–6 (Walcott 21., Sigurdsson 51., ill. Szon Hung Min 27., 61., Alli 35., Kane 42., 74., Eriksen 48.)
Szombat
Arsenal–Burnley 3–1 (Aubameyang 14., 48., Iwobi 91., ill. Barnes 63.)
AFC Bournemouth–Brighton & Hove Albion 2–0 (Brooks 21., 77.)
Chelsea–Leicester City 0–1 (Vardy 51.)
Huddersfield Town–Southampton 1–3 (Billing 58., ill. Redmond 15., Ings 42. – 11-esből, Obafemi 71.)
Manchester City–Crystal Palace 2–3 (Gündogan 27., De Bruyne 85., ill. Schlupp 33., Townsend 35., Milivojevics 51. – 11-esből)
Newcastle United–Fulham 0–0
West Ham United–Watford 0–2 (Deeney 30. – 11-esből, Deulofeu 87.)
Cardiff City–Manchester United 1–5 (Camarasa 38. – 11-esből, ill. Rashford 3., Herrera 29., Martial 41., Lingard 57., 90. – az elsőt 11-esből)