PL: Vardy-dupla, a Leicester-tornádó a Sunderlandet is elsöpörte!

2016.04.10. 16:27
Szélsebes száguldás: a Leicester a Sunderlandet is kipipálta! (Fotó: Action Images)
Az angol labdarúgó Premier League 33. fordulójában a listavezető Leicester City a Sunderland otthonában győzött 2–0-ra, így folytatta szenzációs sorozatát – Claudio Ranieri csapata egymás után ötödször győzött kapott gól nélkül!

Az élénk iramú első félidőnek igazából csak egy hibája volt, igazi helyzeteket nem tudtak kialakítani a csapatok, pedig a láthatóan önbizalomtól duzzadó Leicester igen agresszíven lépett fel idegenben is. El is jutott néhány lehetőségig, de a Sunderland védelme jól zárt – amikor pedig nem, akkor Wes Morgan hiába jutott tiszta fejelési lehetőséghez, elpuskázta.

A Leicester két gólfelelőse, Rijad Mahrez és Jamie Vardy csak rossz lövésekig jutott, Okazaki Sindzsinek pedig az jutott, hogy néhány összecsapás után kérlelően nézzen a játékvezetőre (tizenegyes ezért nem járt). A félidő végén Fabio Borini kínálta meg egy lövéssel Kasper Schmeichelt, de a Leicester dán kapusa hatalmas védéssel megtartotta a 0–0-t.

A második félidőt jól (de eredménytelenül) kezdte a Sunderland, a Leicester válasza egy kontra képében érkezett, más kérdés, hogy az eszméletlenül sokat futó Danny Drinkwaternek problémát okozott a labda lekezelése, így hiába volt Vardy remek passza.

A 66. percben aztán a Sunderland belefutott abba, amibe már előtte sok csapat – egy tipikus, villámgyors és pusztító hatékonyságú leicesteri ellentámadásba. Drinkwater szerzett labdát, első mozdulatával megszabadult a nyakán lógó embertől, a másodikkal egészen szenzációs indítást küldött Jamie Vardy elé. Anglia egyik leggyorsabb csatára kilőtt, ahogy szokott, majd az izgalom legkisebb nyoma nélkül belőtte a ziccert – 0–1!

A City 1–0-ra nyerte meg az előző négy bajnokiját, így elvileg már le is lehetett volna fújni a meccset, az más kérdés, hogy a Sunderlandnek azért más elképzelései voltak. Egy-két elrontott hazai „félhelyzet” következett, majd a 82. percben a meccs legnagyobb kihagyott helyzete: Jack Rodwell egy lepattanó lövés után egy az egyben nézett farkasszemet Schmeichellel, de fölé csavarta a labdát. Könnyebbnek tűnt berúgni… A kitámadó hazaiak mellett a Leicesternek is volt nagy helyzete, ám Leonardo Ulloa ziccert rontott, pedig eldönthette volna a mérkőzést.

A Leicester higgadtan tartotta az 1–0-s előnyt, néhány helyzetet még el is rontott, hogy aztán a szélsebes Vardy letegye a pontot a mérkőzés végére, és megszerezze a második gólt a 96. percben (0–2). A szezon meglepetéscsapata egyre közelebb kerül a bajnoki címhez – a fordulók fogynak, Ranieriék nem botlanak, ez pedig már a célegyenes. Még akkor is, ha a Tottenham Hotspur 3–0-ra legyőzte a Manchester Unitedet, így maradt hátránya hét pont.

ANGOL PREMIER LEAGUE
33. FORDULÓ

Sunderland–Leicester City 0–2 (Vardy 66., 96.)
KÉSŐBB
Liverpool–Stoke City 4–1 (Moreno 8., Sturridge 32., Origi 50., 65., ill. Krkic 22.)
Tottenham Hotspur–Manchester United 3–0 (Alli 70., Aldeweireld 74., Lamela 76.)

1. Leicester City 33 21 9 3 57–31 +26 72
2. Tottenham 33 18 11 4 60–25 +35 65
3. Arsenal 32 17 8 7 55–33 +22 59
4. Manchester City 32 17 6 9 58–33 +25 57
5. Manchester United 32 15 8 9 39–30 +9 53
6. West Ham 32 13 13 6 52–40 +12 52
7. Southampton 33 14 8 11 44–34 +10 50