Rooney csodagóllal ugrott a második helyekre; gödörben a Leicester

2016.01.02. 18:06
Hónapok óta az első Rooney-gólöröm a PL-ben (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 20. fordulójában az Arsenal és a Manchester United is a hajrában harcolta ki a győzelmet, a Leicester City botladozása viszont tovább tart – még emberelőnyben, büntetőből sem sikerült gólt szereznie –, így az „ágyúsok" immár pontelőnnyel vezetik a ligát.

A Manchester United legutóbbi 8 hazai meccséből öt találat nélkül ért, és ezúttal sem úgy tűnt, hogy góleső lesz – a „vörös ördögök” sorozatban a kilencedik hazai első félidejüket tudták le anélkül, hogy egyszer is betaláltak volna.

A fordulást követően azonban megtört a jég, Young beadása után Martial nagy erejű fejesével megszerezte a vezetést az MU (1–0). Bár a Swansea Sigurdsson révén erre még felelt (1–1), a 77. percben jött Rooney, és Martial centerezése után sarokkal csodagólt szerzett (2–1).

A Manchester United csapatkapitánya az október 17-ei 9. forduló óta először talált be a Premier League-ben, csupán szezonbeli harmadik gólját szerezte meg. Ezzel egyébiránt egyedül második az MU örökranglistáján és a PL-én is – előbbi kategóriában 238, utóbbiban 188 gólnál jár leszorítva Denis Law-t, illetve Andy Cole-t a dobogó alsó fokára. A manchesterieknél már csak 11 találatra van az éllovas Bobby Charltontól (249), a PL-ben ellenben még alaposan kell termelnie, hiszen Alan Shearer 260-nal vezet.

A meccsen már nem született újabb gól, a Manchester United november 21. után zsebelte be ismét a három pontot!

A forduló előtt a listavezető Arsenalhoz hasonlóan 39 ponttal álló Leicester City bukdácsolása tovább tart, a Liverpool elleni vereség (0–1) és a Manchester City elleni 0–0 után harmadszor maradt gólképtelen – ezúttal az AFC Bournemouth szerzett pontot ellene (0–0). Pedig az 59. perctől kezdve emberelőnyben játszottak a hazaiak, ráadásul Rijad Mahrez még büntetőt is lőhetett – mindhiába.

A Norwich City a hajrában hamar kihasználta Tettey révén az emberelőnyt – Wanyama a 74. percben kapta meg a második sárgáját –, így 1–0-ra legyőzte a Manét fegyelmi okokból a 80. percig jegelő Southamptont.

A West Brom a ráadás pillanataiban használta ki Geoff Cameron 84. perces kiállítását (2–1), a Sunderland pedig az Aston Villa-specialista (8 gól) Jermaine Defoe-nak köszönhetően gyűrte le szóban forgó riválisát (3–1).

PREMIER LEAGUE
20. FORDULÓ
West Ham United–Liverpool 2–0 (Antonio 10., A. Carroll 55.)
Arsenal–Newcastle United 1–0
(Koscielny 72.)
Leicester City–AFC Bournemouth 0–0
Manchester United–Swansea City 2–1 (Martial 48., Rooney 77., ill. Sigurdsson 70.)
Norwich City–Southampton 1–0 (Tettey 76.)
Sunderland–Aston Villa 3–1 (Van Aanholt 30., Defoe 72., 92., ill. Gil 63.)
West Bromwich Albion–Stoke City 2–1 (Sessegnon 61., Evans 92., ill. Walters 81.)
Watford–Manchester City 1–2 (Kolarov 55. – öngól, ill. Y. Touré 82., Agüero 84.)