Premier League: őrült hajrában győzött a Manchester City

2015.12.12. 17:54
Yaya Touré (jobbról a harmadik) és a mellette futó Kelechi Iheanacho<strong> (72) </strong>fontos gólt hozott össze (Fotó: Action Images)
A Manchester City a 92. percben szerzett góllal 2–1-re legyőzte a Swansea Cityt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 16. fordulójának szombati játéknapján, és jobb gólkülönbségével átvette a tabella első helyét a Leicestertől.
A Manchester United szombat esti vereségéről IDE KATTINTVA olvashat!

MANCHESTER CITY–SWANSEA CITY 2–1

A szakadó esőben lejátszott mérkőzés első gólját Wilfried Bony fejelte az első félidő derekán (1–0), de nem ünnepelte túl az eseményt, nem akarta elkeseríteni korábbi csapata szurkolóit. Bony mellesleg az ötödik gólját szerezte a legutóbbi négy Man. City–Swansea mérkőzésen: ez volt a második a manchesteriek színeiben, az első hárommal még a Swansea-t szolgálta – és az összes említett meccset a Man. City nyerte meg.

A szombatit is, annak ellenére, hogy a második félidőben többet és veszélyesen támadó Swansea a 90. percben Bafétimbi Gomis nagyszerű, a rövid felsőbe ágyúzott lövésével egyenlített (1–1). Maradt még ugyanis csekélyke játékidő, és a 92. percben Yaya Touré megpattanó lövése a vendégek kapujába hullott. Utóbb a gólt a labdát utoljára érintő Kelechi Iheanacho nevére írták (2–1).

A walesiek megpróbálkoztak a lehetetlennel a hátralévő két percben, adtak is munkát Joe Hartnak a manchesteri kapuban, de másodszor már nem sikerült egyenlíteniük.

SUNDERLAND–WATFORD 0–1

A Watford 1987 óta először nyert meg egymást követő három élvonalbeli bajnoki mérkőzést, és ki más is lőhette volna a győztes gólt Sunderlandben, mint Odion Ighalo. A nigériai támadó a 26. bajnoki gólját szerezte az idén – ebben a naptári évben egyetlen játékos sem ért el többet az első négy osztályban Angliában. Harry Kane (Tottenham) 24-gyel követi.

CRYSTAL PALACE–SOUTHAMPTON 1–0

A rossz passzban lévő Southamptonnak a Crystal Palace otthonában sem sikerült pontot szereznie: Yohan Cabaye közeli góljával a hazaiak győztek, és feljöttek a hatodik helyre. A Soton a legutóbbi öt fordulóban csupán egy pontot szerzett.

WEST HAM UNITED–STOKE CITY 0–0

A Stoke nem tudta megismételni az egy hete a Manchester City ellen nyújtott remek játékát, de Jack Butland kapus vezetésével védelme állta a sarat, és a legutóbbi kilenc bajnokija közül már a hetediket hozta le kapott gól nélkül. A West Ham hat forduló óta nyeretlen.

CHAMPIONSHIP

Tőzsér Dániel nem lépett pályára a QPR-ban, amely hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Burnelyvel.