Az Arsenal gólgálával tért vissza a győzelmi ösvényre

2012.02.04. 16:05
Robin van Persie-ék hétszer örülhettek (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 24. fordulójának nyitó mérkőzésén az Arsenal hazai pályán a triplázó (és még két gólpasszt is kiosztó) Robin van Persie, a három gólpasszos Theo Walcott és a két gólig jutó Alex Oxlade-Chamberlain vezérletével 7–1-re kiütötte a Blackburn Roverst. A találkozó krónikájához tartozik, hogy csúnya szabálytalansága után Gaël Givet-t a 43. percben kiállította a játékvezető – 3–1-es hazai vezetésnél.

Nem várta jó előjelekkel a találkozót a hazai együttes, hiszen a legutóbbi négy bajnoki fordulóban mindössze a Bolton ellen (0–0) elért egy ponttal gyarapította a szezon első felében szerzett 37 pontját.

Ráadásul a két csapat őszi mérkőzése sem jelenthetett kellemes emlékeket az „ágyúsok” szurkolóinak, hiszen nagy csatában 4–3-ra a kiesés elől menekülő Blackburn nyert.

Mindezek nem hozták túlságosan zavarba az Arsenal játékosait, s már a 80. másodpercben megszerezték a vezető gólt: Walcott adott középre a tizenhatos jobb oldaláról, az érkező Van Persie pedig közelről magabiztosan lőtt a kapuba (1–0).

A vendégek kapuját őrző Paul Robinson a korábbi klubjaiban játszott meccseit is figyelembe véve a találkozó előtt már 53 gólt kapott az Arsenaltól – többet, mint bármelyik kollégája a PL történetében bármelyik klubtól –, ez pedig egyfajta „garanciát” jelentett a hazai találatokra.

A hazai fölény nem csökkent, a helyzetek viszont nem sorjáztak, a következő lehetőségre egészen a félidő feléig kellett várni, akkor Rosicky 22 méterről eresztett meg nagy lövést a jobb alsó sarok irányába, az egyik vendégjátékos még hozzá ért a labdához, amely így kevéssel a kapu mellé szállt. Az egymás után érkező szögletek közül a második volt a legveszélyesebb, Per Mertesacker fejesét azonban az egyik védő a léc fölé segítette – az újabb sarokrúgás elmaradt…

Az első fél óra végén Van Persie 17 méteres emelése kerülte el a jobb sarkot, majd gyakorlatilag a semmiből hatalmas lehetőséghez jutott a Blackburn: Laurent Koscielny szabálytalankodott tizenhatosának előterében, a kaputól 22 méterre megítélt szabadrúgásnál Morten Gamst Pedersen állt a labda mögé, és óriási gólt tekert a jobb felsőbe sarokba (1–1).

A 37. percben ismét a hazaiak holland támadója próbálkozott, lecsúszó lövése azonban jócskán elkerülte a jobb felsőt. Mégsem kellett 1–1-gyel a szünetre vonulniuk a hazaiaknak, sőt!

Egy perccel később Alex Song egészen briliáns indítása után Walcott estében adott középre, az ott érkező Van Persie pedig könnyedén lőtt az üres kapuba – megszerezve szezonbeli 21. bajnoki gólját (2–1).

Ekkor a hazai fanatikusokban felelevenedhetett a szeptemberi összecsapás, amelyen szintén az „ágyúsok” szerezték meg a vezetést, majd a Blackburn egyenlítése után 2–1-re is mentek, ám jött az újabb egalizálás, végül pedig a már említett 4–3-as vereség.

Itt azonban ettől nem kellett sokáig tartani, ugyanis két perccel később ismét az Arsenal talált be, Van Persie forgolódott a védője mellett, majd nagyszerűen indította Oxlade-Chamberlaint, aki Robinson mellett elhúzta a labdát, majd az ötös vonaláról az üres kapuba lőtt (3–1).

Még mindig az első félidőben jártunk, amikor emberhátrányba is került a kétgólos különbség mellé a Blackburn: Gaël Givet méterekről, páros lábbal csúszott rá Van Persie-re, így a jogos piros után mehetett zuhanyozni.

Arteta első félidő ráadásában adott passza után Thomas Vermaelen még csak a kapufát találta el, az 51. percben azonban újabb szögletet követően a spanyol középpályás lövése az egyik védőről már pont a megfelelő irányba pattant, így ekkortól 4–1-et mutatott az eredményjelző – Arteta pedig hatodik gólját lőtte kedvenc PL-ellenfelének.

A második játékrész elejét nagyon megnyomta az Arsenal, az 54. percben Walcott fűzte be a fél védelmet, majd Oxlade-Chamberlainhez játszott, aki egy csel után a jobb alsóba lőtt (5–1).

A fiatal angol támadó a következő helyzetnél is fontos szereplő volt: nagyszerű csel után játszotta meg a hosszún érkező Artetát, aki kapásból nagy erővel kevéssel a léc fölé tüzel.

A 62. percben újabb gólt szerzett az Arsenal: jobb oldali beadás után Van Persie nem hibázott, jobbról a bal felsőbe pörgetett (6–1).

A Blackburn a folytatásban sem jelentett semmiféle veszélyt Wojciech Szczesny kapujára, az Arsenal azonban még tartogatott egy gólt, a csereként pályára lépő Thierry Henry a labdaszerzése után Van Persie gólpasszából köszönt be (7–1) – ez egyben Robinson 60. kapitulációja volt az Arsenal ellen.

ARSENAL–BLACKBURN 7–1