Michael Owen győztes góllal mutatkozott be a Manchester Unitedben

2009.07.18. 13:45
Lejátszotta első felkészülési mérkőzését az angol labdarúgó-bajnokságot megnyerő Manchester United, amelyen Malajzia válogatottját 3–2-re legyőzte. A Cristiano Ronaldo távozása utáni első találkozón a debütáló Michael Owen góljával nyert a Manchester.
Michael Owen (középen) győztes góllal mutatkozott be a Manchester Unitedben
Fotó: Reuters

A malajziai közönség által jobban buzdított angol Manchester United kezdte jobban a találkozót, és már a 3 percben megszerezhette volna a vezetést, ám sem Dimitar Berbatov, sem Jonny Evans próbálkozását nem követte gól, előbbi lövését hárította a kapus, utóbbi szöglet utáni fejese elkerülte a kaput.

Hat perccel később még nagyobb bravúrral hárította Berbatov újabb kísérletét is a maláj hálóőr, ám a kipattanót Wayne Rooney már a hálóba küldte (0–1).

Rooney egy perccel később növelhette volna csapata előnyét, ám a kapus eszén ezúttal nem tudott túljárni, majd újabb tíz perc elteltével Paul Scholes távoli lövése zúgott el centikkel a kapufa mellett.

A 28. percben Nani közeli próbálkozása után azonban már kétgólos manchesteri előnyt mutatott az eredményjelző, ami után a félidő utolsó percében Amri szépíteni tudott, így 2–1-es angol előnnyel vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidő hetedik percében aztán az egyenlítést is megszerezte a házigazda, ismét Amri volt eredményes egy védelmi hibát kihasználva (2–2).

A 65. percben beállt az aranylabdás Michael Owen, aki öt perccel a találkozó vége előtt beállította az egygólos Manchester-győzelmet (2–3).