Arsavin bemutatkozott, Fülöppel hozott el egy pontot a Sunderland

2009.02.21. 18:19
Az angol labdarúgó-bajnokság élvonalának 26. fordulójában az Arsenal csupán gól nélküli döntetlenre volt képes a Sunderland ellen. Az Emiratesben lejátszott találkozón Fülöp Márton végig hibátlanul őrizte a vendégek kapuját. Az „ágyúsoknál” bemutatkozott az új szerzemény, Andrej Arsavin is.
Arsavin (balra) ismét bizonyította, hogy jó futballista, az Arsenal mégsem nyert
Fotó: Imago (archív)

A Chelsea kora délután megverte az Aston Villát, így az Arsenalnak megvolt a lehetősége, hogy négy pontra megközelítse a birminghamieket. A Sunderland azonban jól állta a sarat, s elsősorban Fülöp Márton remek védéseinek is köszönhetően elhozott egy pontot az Emiratesből. A végeredmény 0–0 lett.

Pedig az Arsenal-szurkolók végre megcsodálhatták Andrej Arsavin játékát. A Zenittől a téli átigazolási szezonban érkező orosz játékos bemutatkozott a londoni csapatban, s túlzás nélkül állítható, hogy együttese legjobbja volt.

Arsavin mindenhol feltűnt, többször veszélyeztetett is. Az 5. percben például csak centiméterekkel lőtt Fülöp kapuja mellé, nem sokkal később, ballábas lövésénél pedig a magyar kapus vetődve hárított.

Az első 15-20 perc egyértelmű Arsenal-fölénye után rendezte sorait a Sunderland, amely a folytatásban okosan védekezett, s időnként még rohamot is indított a hazai kapu felé.

A második félidőben kissé nyögvenyelőssé vált az „ágyúsok” játéka, a Sunderland pedig továbbra sem kockáztatott semmit. Fülöp pedig biztosan őrizte kapuját.

Bár az Arsenal hazai pályán természetesen sokkal többet tett a győzelemért – a 87. percben Samir Nasri például hatalmas helyzetben rúgott a kapu mellé –, folyamatosan nem tudott nyomást gyakorolni a Sunderlandre.

A középcsapat így ponttal távozott az Emiratesből – nem mellékesen annak is köszönhetően, hogy a ráadásban Fülöp hárította Robin van Persie közeli lövését.

PREMIER LEAGUE

26. FORDULÓ
Arsenal–Sunderland 0–0
Bolton Wanderers–West Ham United 2–1 (Taylor 10., Davies 11., ill. Parker 66.)
Middlesbrough–Wigan Athletic 0–0
Stoke City–Portsmouth 2–2 (Beattie 78., 80. – az elsőt tizenegyesből, ill. Kranjcar 75., Shawcross 90. – öngól)