Az Everton a Cityt is legyőzve tovább robog a BL-szereplés felé

2008.02.25. 23:21
Az Everton idegenben 2-0-ra győzött a Manchester City ellen az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság (Premier League) 27. fordulójának hétfői mérkőzésén. A liverpooli gárda ezzel már hét mérkőzés óta veretlen, ez idő alatt a megszerezhető 21 pontból 17-et besöpört. Hasonló bravúrra csak az Arsenal volt képes ebben az időintervallumban, nem véletlen, hogy az Everton a Liverpool előtt a negyedik, Bajnokok Ligája-selejtezőt érő helyen áll.
Joleon Lescott (balra) fejese nyomán a manchesteri kapuba hullik a labda, Joe Hart kapus hiába ugrik utána
REUTERS/Darren Staples

Szavazás

Ki lesz a bajnok 2008-ban a Premier League-ben?

Írja be az itt látható számot!
A manchesteri városi stadionban, 41 728 néző előtt az Everton a mérkőzésnek legalább a kétharmad részében jobban játszott a Citynél, amely az utóbbi hat mérkőzésén mindössze négy pontot gyűjtött.

Az Everton a 30. percben szerezte meg a vezetést a nigériai Yakubu Aiyegbeni találatával (0-1), majd nyolc perccel később az ausztrál Tim Cahill beívelését a tétovázó védők és a gólvonal előtt toporgó Joe Hart kapus fölött Joleon Lescott fejelte a hálóba (0-2).

Lescottnak védő létére ez már az ötödik bajnoki találata volt ebben a szezonban, minden sorozatot tekintve pedig már hetedszer volt eredményes.

A meccs végén még Martin Petrov követetett el taktikai fegyelmezetlenséget: egy utánrúgás miatt teljesen jogosan kiállította Styles játékvezető.

A Manchester Citynek ez csupán a második bajnoki veresége volt hazai környezetben ebben az évadban.

Sven-Göran Eriksson vezetőedző együttese visszacsúszott a tabella nyolcadik helyére.

A bajnokságot az Arsenal vezeti 64 ponttal a 61 pontos Manchester United és az 55 pontos, egy mérkőzéssel kevesebbet játszott Chelsea előtt.

LABDARÚGÁS, ANGOL ELSŐ OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG (PREMIER LEAGUE)