A Blackburn Roberts hajrában szerzett góljával győzte le a Boltont

2008.01.13. 19:20
A Blackburn Jason Robertsnek a 90. percben szerzett góljával 2-1-re nyert a Bolton otthonában az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság (Premier League) 22. fordulójának utolsó mérkőzésén. A Roversnek ez volt sorozatban a harmadik győzelme, s már a nyolcadik helyen áll a tabellán.
Jár a taps Jason Robertsnek…
Reuters
Reuters

Szavazás

Ki lesz a bajnok 2008-ban a Premier League-ben?

Írja be az itt látható számot!
A véghajrában dőlt el a Bolton–Blackburn találkozó a Premier League vasárnap késő délutáni mérkőzésén.

A 90. percben, 1-1-es állásnál Jason Roberts gondolt egyet, a félpálya környékén megindult, némi szerencsével lövőhelyzetbe került, a labdája a becsúszó védő lábán gellet kapott, és Jussi Jaaskelainent, a Bolton kapusát is megtréfálva a bal alsó sarokba kötött ki. Ezzel a találattal 2-1-re győzött a Rovers.

A vezetést még a hazai együttes szerezte meg Kevin Nolan révén az első félidő végén, de az 53. percben a Hertha BSC-től igazolt védő, Christopher Samba egyenlített.

Már szinte mindenki elkönyvelte a döntetlent, amikor Roberts szép egyéni alakítás végén kiharcolta a három pontot a vendégeknek.

A Roversnek idegenben ez volt az ötödik győzelme ebben a szezonban, pedig a Wanderers meglehetősen erősnek számít hazai pályán, a Reebok-stadionban.

LABDARÚGÁS, ANGOL ELSŐ OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG (PREMIER LEAGUE)

22. FORDULÓ:
  • Bolton Wanderers–Blackburn Rovers 1-2 (Nolan (43., ill. Samba 53., Roberts 90.)