Szünet után fordított, és megszerezte a győzelmet a Chelsea

2008.01.01. 15:48
Egy góllal legyőzte a Chelsea a londoni rangadón a Fulham együttesét az angol labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának nyitómérkőzésén. Ezen a mérkőzésen debütált a kiesésre álló Fulham kispadján Roy Hodgson, de csapata hiába vezetett szünetben még 1-0-ra, Salomon Kalou és Michael Ballack találatával fordítottak Avram Grant legényei.
Az egyenlítő gólt megelőző pillanat: Kalou fejét már elhagyta a labda, és a kapuba tart
Reuters
Reuters

A 2008-as év első angol bajnokija egy londoni rangadó volt, a kiesés ellen küzdő Fulham fogadta az élcsoportba tartozó Chelsea-t.

A Fulham kispadján ezen a mérkőzésen debütált Roy Hodgson, aki a menesztett Lawrie Sanchez helyét vette át.

Az első percekben mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, majd tíz perc játék után megszerezte a vezetést a hazai együttes: Moritz Volz cselezgetett a tizenhatoson belül, majd a visszafutó Joe Cole mellett a földre zuhant. Mark Halsey talán kissé szigorúan mutatott a büntetőpontra. Danny Murphy állt a labda mögé, elküldte Hilariót balra, majd a jobb sarokba gurított.

Az első játékrészben nagyon szervezetten játszottak a Fulham játékosai, komoly gólveszélyt nem tudott kialakítani a kapujuk előtt a Chelsea.

Avram Grant együttese szünet után aktívabban játszott, és bár az 51. percben nem kaptak meg egy büntetőt (Shaun Wright-Phillips beadásába Dejan Sztefanovics ütött bele kézzel), néhány perc múlva már sikerült az egyenlítés: egy jobb oldali szöglet után Alex túlugrotta Sztefanovicsot és Carlos Bocanegrát is, középre fejelte a labdát, ott pedig Salomon Kalou elszakadt Volztól, és közelről a kapuba bólintott.

A 61. percben egy jobb oldali szabadrúgás után Clint Dempsey némileg feleslegesen a földre rántotta a vendégek csapatkapitányát, Michael Ballackot, Halsey ezúttal megítélte a büntetőt. A büntetőt a német középpályás magabiztosan értékesítette, a jobb alsó sarokba lőtt.

Hét perccel később Ballack megduplázhatta volna góljai számát, ám remek szabadrúgása centikkel elkerülte a jobb sarkot.

Roy Hodgson cserékkel próbálta meg felrázni csapatát, de hiába álltak be David Healyék, nem sikerült az egyenlítés. A rutinos szakember így vereséggel debütált, és a Fulham továbbra is a kiesőzónában tartózkodik.

ANGOL LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (PREMIER LEAGUE)

21. FORDULÓ
Fulham – Chelsea 1-2 (D. Murphy 10. – 11-es ill. Kalou 54., Ballack 62. - 11-es)