Buzsáky Ákos két góljával szerzett pontot a sereghajtó QPR

2007.12.08. 18:19
Akárcsak kedden, ezúttal is voltak magyar gólok az angol labdarúgó-másodosztályban. A leggólerősebb Buzsáky Ákos volt, aki kétszer is bevette a Scunthorpe hálóját. Gera Zoltán gólt rúgott, Fülöp Márton pedig kapusként gólpasszt adott.
Buzsáky Ákos akcióból és szabadrúgásból is eredményes volt
Archív
Archív

A 21. fordulót rendezték az angol másodosztályban, és Gera Zoltán ezúttal is kezdőként kapott szerepet. A West Bromwich a Leicesterhez látogatott, amelynek kapujában Fülöp Márton állt.

A mérkőzésen éppen Gera szerzett vezetést, a magyar válogatott csapatkapitánya az ötösről fejelte a kapuba Chris Brunt bal oldali beadását.

A 75. percben sikerült az egyenlítés a Leicesternek, Fülöp Márton felívelte a labdát, amelyet az ötösnél Iain Hume bólintott a bal alsó sarokba. A WBA azonban megszerezte a három pontot, a lefújás előtt Craig Beattie volt eredményes.

Tímár Krisztián és Halmosi Péter is végigjátszotta a Plymouth meccsét. Előbbi a 71. percben öngólt szerzett, 11 méterről vette be saját kapuját. A Bristol City együttesében nem volt nevezve Vaskó Tamás.

Remekelt a sereghajtó Queen’s Park Rangersben Buzsáky Ákos. A válogatott játékos a 11. percben 24 méteres lövéssel szerzett vezetést a Scunthorpe elleni meccsen csapatának, a labda a bal felső sarokban kötött ki.

Bár Martin Paterson révén egyenlített a hazai csapat, a 41. percben újra Buzsákyt ölelgethették a társak: Scott Sinclair ellen szabálytalankodtak a bal oldalon, és a magyar középpályás nem középre adta a szabadrúgást, hanem kapura rúgta, és a labda a jobb alsó sarokban kötött ki.

A Scunthorpe azonban egyenlíteni tudott, Buzsákyt a 90. percben cserélte le edzője.

Balogh Béla nem volt ott a Colchester keretében, csapata nélküle kapott ki 4-1-re Cardiffban. Ferenczi István kezdőként 70 percet játszott a Crystal Palace ellen gólnélküli döntetlent játszó Barnsleyban.

Király Gábor védte a Burnley kapuját, csapata 3-2-re verte idegenben a Wolverhamptont.

ANGOL LABDARÚGÓ-MÁSODOSZTÁLY (LEAGUE CHAMPIONSHIP)

Southampton - Hull 4-0
Sheffield W. - Coventry 0-0 - a 27. percben a pálya rossz állapota miatt félbeszakadt
Wolverhampton - Burnley 2-3