A Manchester United könnyedén győzött a halvány kékek ellen

2007.09.23. 19:03
Magabiztos és egyértelmű győzelmet aratott a címvédő Manchester United a Chelsea ellen az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság 7. fordulójának vasárnap délutáni rangadóján. A 2-0-s hazai sikert hozó találkozón a játékvezető, Mike Dean előbb nem adott meg egy jogos büntetőt az MU-nak, majd túlzott szigorral állította ki John Obi Mikelt (Chelsea), végül megítélt egy olyan 11-est Louis Sahának, amely valójában nem volt az. Az első manchesteri gólt Carlos Tevez szerezte fejjel az első félidő hosszabbításában, míg a végeredmény Saha a már említett büntetőből állította be a 90. perc elején. Jose Mourinho korábbi vezetőedző és több kulcsembere nélkül a Chelsea nem nagyon emlékeztetett korábbi önmagára.
Carlos Tevez (balra) ezzel a gyönyörű fejessel szerzett vezetést az első félidő hosszabbításában a Manchester Unitednek
Action Images

ANGOL ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (PREMIER LEAGUE)

32 Carlos Tevez 7 Andrij Sevcsenko

Gólszerző: Tevez (45+3.), Saha (90. – 11-esből)
Cserék: Tevez h. Saha (79.), ill. Sevcsenko h. Kaluo (59.), Malouda h. Wright-Phillips (69.), J. Cole h. Pizarro (76.)
Kiállítva: Mikel (32.)

Szavazás

Ki lesz a bajnok 2008-ban a Premier League-ben?

Írja be az itt látható számot!
Nem olyan várakozás előzte meg ezt a mérkőzést, mintha Jose Mourinho ült volna a Chelsea kispadján, de azért mégiscsak az utóbbi három bajnokságot megnyerő két együttes csapott össze ismét.

A meccs esélyese egyértelműen a United volt, amely ennek megfelelően azonnal kezdeményezőleg, támadólag lépett fel a kevés elképzeléssel futballozó londoniak ellen.

A Manchester színeiben a 150. mérkőzését játszó Wayne Rooney már az elején majdnem betalált egy szép egyéni alakítást követően, jobblábas, belsővel a bal sarok felé lőtt labdáját szép vetődését tolta szögletre Petr Cech.

Nem sokkal később Joe Cole a 16-oson belül becsúszva próbálta elrúgni a labdát Patrice Evra elől, de a francia játékos lábát söpörte ki. A lassítás alapján egyértelmű volt a büntető, de Mike Dean játékvezető szerint nem ért annyit az egész.

A 33. percben újra a játékvezető volt a főszereplő. John Obi Mikel hosszan szöktette magát, és úgy dobta be magát, hogy közben kíméletlenül rátartott Evra lábára.

Csúnya szabálytalanság volt, sárga lapot ért volna, de Dean az addig sportszerű játék ellenére a pirosat kotorta elő a zsebéből.

John Terry, Michael Essien és Claude Makelele reklamál Mike Deannél, aki felmutatja a piros lapot John Obi Mikelnek (balra). A nagyításhoz kattintson a kép felületére!
REUTERS/Phil Noble
A létszámhátrányba került Chelsea ezután már szinte semmi veszélyt nem jelentett Edwin van der Sar kapujára, az erejét a védekezés emésztette fel.

Már úgy tűnt, a kékek kihúzzák kapott gól nélkül az első játékrészt, de a jelzettnél többet hosszabbító Dean még engedett elvégezni egy szögletet a 45+3. percben, és a Ryan Giggs által jobb külsővel a kapu elé nyesett labdát Carlos Tevez úgy fejelt a bal sarokba, hogy megelőzte a kivetődő Cech kapust (1-0).

A második játékrészben is voltak helyzetei a Unitednek, a mérkőzés azonban eléggé ellaposodott.

A 88. percben Dean ismét bakizott egyet. A csereként beállt Louis Saha megtolta a labdát a 16-os felső részén, Ben Haim lába fölött átdobta magát.

Dean ezt is megette, fontoskodva ítélt büntetőt, amelyet Saha a jobbra mozduló Cech üres helyére, középre lőtt (2-0).

A Manchester United teljesen megérdemelten győzött, jobb teljesítményt nyújtott, mint ellenfele. A Chelsea vasárnapi teljesítménye gyakorlatilag értékelhetetlenül gyenge volt.