Anglia: egymás után másodszor kapott ki a Manchester City

2007.09.02. 19:44
Elszenvedte második vereségét a Manchester City az angol első osztályú labdarúgó-bajnokságban, egyúttal a Blackburn megszerezte második győzelmét. A Premier League 5. fordulójában a Rovers Benny McCarthynak a 7. percben esett góljával győzte le 1-0-ra Sven-Göran Eriksson vezetőedző csapatát.
Benny McCarthy (balra) így juttatta a hálóba a labdát. Kasper Schmeichel verve van, a labda már túljutott rajta
Reuters
Reuters

A Manchester City három győzelemmel kezdte a szezont, utána azonban 1-0-ra kikapott az Arsenaltól, és most sorozatban másodszor is kikapott.

A vasárnap délutáni összecsapás 7. percében Roque Santa Cruz fejesét Kasper Schmeichel kiütötte, a leghamarabb a dél-afrikai McCarthy kapott észbe, és közelről a hálóba vágta a labdát.

A korai gól után kemény harc folyt a pályán, az 56. percben először a hazai csapatból Tugayt, majd a Cityből Dunne-t állította ki a játékvezető.

Az eredmény már nem változott az Ewood Parkban, így a Rovers idestova nyolc bajnoki és kupamérkőzésen maradt veretlen.

ANGOL ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (PREMIER LEAGUE)

5. FORDULÓ:
  • Blackburn Rovers–Manchester City 1-0 (McCarthy 7.; kiállítva: Tugay 56., ill. Dunne 65.)